Novosti

Dva sudara ZET-ovih autobusa s teretnjacima

17.11.2008.
TROJE OZLIJEĐENIH

U dvama sudarima u kojima su sudjelovali ZET-ovi autobusi, teško je ozlijeđen vozač jednog dostavnog vozila, dok su dvije putnice prošle s lakšim ozljedama.

ZAGREB - Vozač dostavnog vozila teško je ozlijeđen u sudaru s ZET-ovim autobusom, koji se u ponedjeljak oko podneva dogodio u zagrebačkoj Aleji Bolonje. U autobusu, koji je prometovao na liniji Črnomerec-Gornja Bistra, bilo je desetak ljudi, a jedna je putnica lakše ozlijeđena.

Stradali je vozač oduzeo prednost autobusu koji je vozio dopuštenom brzinom. Prema riječima ZET-ovog glasnogovornika Tomislava Jurića, vozač autobusa u toj gradskoj tvrtci radi već 13 godina i dosad nije imao nikakvih poteškoća u prometu.

Nekoliko sati prije ove nesreće, na Bukovačkoj je cesti ZET-ovac autobusom punim putnika udario u kamion parkiran u blizini autobusnog stajališta. I u toj je nesreći jedna putnica zadobila lakše ozljede.

Autor: D.M.
   

Komentari  

  • fisher

    17.11.2008.

    gamad.da je vozač busa vozio prilagođenom brzinom nebi berlingo bio 15 metara od mjesta sudara i bus bi stao prije drugog semafora.da je vozač imo 0.00 nebi sad bilo pitanje dal če mi frend preživjet!!!vozio sam se iza busa više puta i nijedamput ga nisam s motorom mogo dostić!!!

  • nemac

    18.11.2008.

    zbog njih je šoki sad u komi.oduzeta mu je cjela ljeva strana.ali on se vozil po dopuštenoj brzini.nisam znal da je ograničenje brzine na bolonji 100