Messi vs. Ronaldo / 'El Clasico' u finalu Kupa Kralja

Nakon Real Madrida plasman u finale španjolskog nogometnog Kupa Kralja izborila je i Barcelona.

13.2.2014.
8:21

Katalonska momčad je u uzvratnom dvoboju polufinala u San Sebastianu odigrala 1:1 protiv Real Sociedada i tako sačuvala dva gola prednosti iz prve utakmice u kojoj je slavila 2:0.

Katalosnka momčad je povela golom Lionela Messija u 27. minuti, a izjednačio je Antonine Griezmann tri minute prije kraja susreta.

"Cijelo vrijeme smo kontrolirali rezultat i zasluženo izborili plasman u finale. Ljuti me tek mnoštvo propuštenih prilika", kazao je Barcelonin trener Gerardo Martino.

Barca će u finalu igrati protiv Real Madrida koji je sa dvije pobjede (3:0, 2:0) izbacio Atletico Madrid. Bit će to drugi 'El Clasico' u finalu Kupa u posljednje četiri godine.

U zadnjem okršaju Real je 2011. slavio 1:0 nakon produžetaka. Barceloni će to biti i četvrto finale u posljednjih šest godina, te ukupno 37. u povijesti kluba.

Sa 26 naslova Barcelona je rekorder u španjolskom kupu, 'Kraljevski klub' je u 38 finala slavio 18 puta.

Finale je na rasporedu 19. travnja u Valenciji.