OSVETA JE SLATKA / Senzacija u Maleziji: Vekić došla do prvog naslova!

Za Vekić je ovo bio treći nastup u finalu nekog WTA turnira, u rujnu 2012. izgubila je finale Taškenta od Rumunjke Begu, a u lipnju prošle godine u finalu Birminghama svladala ju je Slovakinja Hantuchova.

20.4.2014.
17:25
AP Images
VOYO logo

Hrvatska tenisačica Donna Vekić pobjednica je WTA turnira u Kuala Lumpuru, ona je do svog prvog naslova u karijeri na WTA Touru stigla svladavši u finalu 10. igračicu svijeta i prvu nositeljicu turnira, Slovakinju DominikuCibulkovu sa 5-7, 7-5, 7-6 (4) nakon dva sata i 51 minute igre.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osim što je ovo prvi WTA naslov za Vekić, do kojega je stigla dva mjeseca prije svog 18. rođendana, mlada Osječanka je pobjedom u Kuala Lumpuru postala prva hrvatska igračica koja je osvojila neki WTA turnir nakon točno 12 godina i pet dana i trijumfa Ive Majoli u Charlestonu.

Do pobjede protiv Cibulkove Vekić je stigla na uobičajeni način ovoga tjedna, odnosno preokretom jer je četiri od pet pobjeda u Kuala Lumpuru ostvarila nakon što je izgubila prvi set.

Vekić je prva stigla do prednosti ostvarivši "break" za 3-2 u prvom setu, ali tada je pala kiša koja je prekinula susret na gotovo dva sata. Po povratku na terenu, Cibulkova je nadoknadila "break" zaostatka, a zatim je kod svog vodstva od 6-5 još jednom oduzela servis Vekić i stigla do prvog seta.

U drugom setu Vekić je morala tri puta oduzimati servis Cibulkovoj da bi ga osvojila i tako poravnala rezultat. Nakon što je osvojila drugi set, naša je igračica odjurila do vodstva od 5-1 u trećem setu protiv finalistice ovogodišnjeg Australian Opena, no nije uspjela na lagani način završiti susret. Kod vodstva 5-2 na svom je servisu propustila čak četiri meč-lopte (40-15 i još dvije prednosti), da bi kod vodstva 5-4 ostala na samo jednom osvojenom poenu kada je drugi put servirala za meč. Ipak, nakon pet izgubljenih gemova zaredom, Vekić je uspjela osigurati "tie-break" u kojemu je bila u stalnoj prednosti, te je uspjela isoristiti ukupno šestu meč-loptu za najveću pobjedu u dosadašnjoj karijeri.

Bio je ovo drugi međusobi dvoboj Vekić i Cibulkove, a naša je mlada igračica uzvratila Slovakinji za poraz u 2. kolu ovogodišnjeg Indian Wellsa.