ZAUSTAVIO GA TOMIĆ / Karlović nije uspio obraniti naslov u Bogoti

Bio je ovo treći međusobni susret Karlovića i Tomića i treća pobjeda mladog, 21-godišnjeg Australca, koji je bio bolji lani u 1. kolu Bangkoka i u kvalifikacijama Pariza.

21.7.2014.
7:27
Igor Kralj/PIXSELL
VOYO logo

BOGOTA - Hrvatski tenisač IvoKarlović nije uspio obraniti naslov pobjednika ATP turnira u Bogoti, uspješniji od njega u finalu je bio Australac hrvatskog porijekla BernardTomić sa 7-6 (5), 3-6, 7-6 (4) nakon dva sata i 13 minuta igre.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Karlović je u Bogoti stigao do četvrtog finala ove godine, ali sva je četiri izgubio, nakon Memphisa, Duesseldorfa i Newporta. Ovoga puta u finalu niti jednom nije izgubio servis, ispalio je 39 aseva, ali ponovno je morao stisnuti ruku suparniku.

Ovim porazom Karlović je ostao na pet osvojenih ATP turnira u karijeri.

Tijekom prvog seta oba su igrača imala po tri prilike za "break", ali sve su ostale neiskorištene, pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break". U odlučujućoj igri Tomić je uspio osvojiti sve bodove na svoj početni udarac, dok je Karlović ispustio jedan poen na početku, te ga nije mogao nadoknaditi.

U drugom setu Karlović je sigurno osvajao gemove na svoj servis, dok je kod vodstva 4-3 oduzeo servis Tomiću i tako stigao do poravnanja u meču.

Oba igrača uvjerljivo su držala svoj servis u trećem setu do vodstva Tomića od 6-5. Tada je mladi Australac uspio stvoriti pritisak na Karlovića, te čak doći i do dvije meč-lopte, ali prvu je Karlović spasio asom, dok je drugu izvukao iako je morao igrati nakon ubačenog drugog servisa. Nažalost, "tie-break" trećeg seta počeo je kao i prvi, Karlović je odmah izgubio poen na svom početnom udarcu, te niti u jednom trenutku odlučujuće igre nije bio u prednosti.

Tomiću je ovo drugi osvojeni ATP turnir u karijeri.