Dobar posao u Danskoj / Dinamo se iz Danske vraća s minimalnom prednošću

U prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka u srijedu su nogometaši Dinama u gostima kod danskog Aalborga pobijedili 1-0 pogotkom Brozovića u 49. minuti. Uzvrat je za tjedan dana u Zagrebu.

30.7.2014.
20:10
Marko Prpic/PIXSELL

Dinamo je u Danskoj obavio odličan posao, iako je u prvom poluvremenu bio bezopasan, dok su Danci imali jednu stopostotnu priliku, te nekoliko poluprilika.

Najbolju šansu Aalborg je imao u 37. minuti, ali Enevoldsen s dva metra nije uspio pospremiti loptu u mrežu. Dva je puta zaprijetio Jacobsen, u 3. i 27. minuti, a u 34. Thelander sa osam metara traljavo puca.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao tek dva bezopasna šuta sa 20-tak metara, Soudani u 41. i Antolić u 45. minuti.

No, na početku drugog poluvremana sličan scenario kao iz utakmice 2. pretkola u gostima kod Žalgirisa, tada je Dinamo slavio golovima Soudanija u 46. i Šimunića u 49. minuti.

Ovaj puta strijelac je bio Brozović u 49. minuti, koji je odličnim udarcem sa 16 metara iskosa pogodio za vodstvo Dinama.

Do kraja Dinamo je dobro kontrolirao susret i imao je još dvije stopostotne priliku, u 68. minuti udarac Machada obranio je Larsen, a u sudačkoj nadoknadi (90+3) neprecizan je bio Andrijašević.