maestralna izvedba / Split na Parku mladeži osigurao dva pogotka prednosti u trećem pretkolu

U prvom dvoboju 3. pretkola Europske lige RNK Split je na svom stadionu svladao ukrajinski Čornomorec s 2-0 i stekao veliku prednost pred uzvrat u Ukrajini za sedam dana.

31.7.2014.
21:47
Tino Juric/PIXSELL

Split je odigrao možda i najbolju europsku utakmicu u svojoj povijesti, pokazali su zrelost i strpljivost u igri i kaznili sve pogreške ukrajinske momčadi, koja ipak po snazi nije ni blizu prošlogodišnjeg sastava koji je dvaput pobijedio Dinamo.

Prvi pogodak Splićani su postigli u 25. minuti kada je na ubačaj Glavine u sredinu natrčao Rog i pogodio sami kut ukrajinskih vrata. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Radotićev nabačaj s desne strane glavom je dočekao Belle i neobranjivim udarcem povećao vodstvo na 2-0, dok je splitski vratar Andrija Vuković sjajnim obranama sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Uzvrat se igra u Odesi za sedam dana, ukoliko UEFA ne odluči da se taj susret zbog ratne situacije u Ukrajini ne igra na neutralnom terenu.