U-21: KVALIFIKACIJE ZA EP / Hrvatska bolja i od Slovačke

Pogotke za našu reprezentaciju postigli su Kalinić i Vida, a penal je promašio Rakitić. Pobjedom je reprezentacija preuzela vrh 7. skupine.

18.11.2009.
17:58

Hrvatska U-21 reprezentacija slavila je 2:1 na gostovanju protiv Slovačke u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2011.. Tako su izabranici izbornika Dražena Ladića u četiri dana dva puta slavili u gostima. Podsjetimo, "Mali Vatreni" pobijedili su istim rezultatom i Cipar.

Nakon što je u 27. minuti promašio penal, veznjak Schalkea Ivan Rakitić bio je koncentriraniji dvije minute kasnije kada je asistirao Kaliniću koji postiže pogodak.

Rezultatsko poravnanje uslijedilo je u trećoj minuti drugog dijela kada mrežu Kelave pogađa Sylvestr.

Iako su se prilike stvarale pred oba gola, nogometaši izbornika Ladića imali su više od igre, a jednu od prigoda u pogoidak je pretočio Vida u 86. minuti. Pogodak vrijedan tri boda omogućio je Hrvatskoj prvo mjesto skupine 7.

U sudačkoj nadoknadi vremena zbog drugog žutog kartona "pocrvenio" je Maloča.

U pet odigranih kola Hrvatska ima 12 bodova, dva više od Slovačke i tri od Srbije.

U idućem susretu Hrvatska će 19. svibnja iduće godine ugostiti Slovačku, a do konca kvalifikacija odabranike Slavena Bilića očekuju domaća utakmica protiv Norveške, te gostovanje u Srbiji.