Remi u Merseyside derbiju / Jagielkin projektil donio bod Evertonu na Anfieldu

Liverpool je poveo u 65. minuti pogotkom Stevena Gerrarda iz slobodnog udarca, a Everton je poraza spasio Phil Jagielka (90+1) prekrasnim udarcem s dvadesetak metara u same rašlje.

27.9.2014.
15:52
AP
VOYO logo

U 223. "Merseyside derbiju" Liverpool i Everton su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 1-1.

Liverpool je poveo u 65. minuti pogotkom StevenaGerrarda iz slobodnog udarca, a Everton je poraza spasio PhilJagielka (90+1) prekrasnim udarcem s dvadesetak metara u same rašlje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Domaćin je bio puno bolji, uputili su 26 udaraca prema vratima Tima Howarda, od čega samo MarioBalotelli čak deset. Liverpool nije izgubio od Evertona još od 2010. godine, a kod Redsa je cijelu utakmicu odigrao DejanLovren.

I jedni i drugi imaju vrlo loš start sezone - nakon šest kola Liverpool ima sedam bodova, a Everton šest.

Chelsea je ostao vodeći zahvaljujući domaćoj pobjedi od 3-0 nad Aston Villom, a drugi zgoditak za momčad JoseaMourinha postigao je nezadrživi DiegoCosta.

Manchester City se ipak namučio u gostima kod Hulla (4-2), koji je do 68. minute držao 2-2. junak pobjede bio je EdinDžeko s dva zgoditka, ponovno je strijelac bio i FrankLampard, dok je NikicaJelavić odigrao cijelu utakmicu za Hull.

United je jedva kod kuće dobio West Ham (2-1), iako se činilo da će biti laka pobjeda jer je ManU nakon 22 minute vodio s 2-0 pogocima Rooneya i vanPersieja. No, West Ham je smanjio, a u 59. minuti je Rooney dobio crveni karton, pa su domaćini do samog kraja strahovali za tri boda.

Southampton je kod kuće porazio QPR s 2-1, a cijelu utakmicu je za goste odigrao Niko Kranjčar.

Na ljestvici vodi Chelsea s 16 bodova, Southampton ima 13, a Manchester City 11 bodova.