SJAJAN START ZAGREBAŠA / Senzacija u Areni: PPD Zagreb slomio moćni Kiel!

Pred 10.000 navijača u zagrebačkoj Areni rukometaši Zagreba napravili su veliko iznenađenje pobijedivši jednog od glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka.

29.9.2014.
7:20
Marko Lukunic/PIXSELL

ZAGREB - U utakmici 1. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba su u nedjelju u Areni pobijedili njemački Kiel sa 27-25 (9-13).

Trostruki prvaci Europe (2007, 2010, 2012) i prvaci Njemačke u zadnje tri sezone, predvođeni najboljim hrvatskim rukometašem DomagojemDuvnjakom, u prvom poluvremenu djelovali su kao nepremostiva prepreka za mladu ekipu Zagreba. Vodili su gotovo cijelo poluvrijeme, a njihova prednost se kretala od dva do pet golova razlike, a na poluvrijeme su otišli sa plus četiri.

No, u drugom dijelu kao da je nova i preporođena ekipa Zagreba izašla na teren. Nakon vodstva Kiela 15-10 u 33. minuti, Zagrebaši su u sljedećih 16 minuta napravili seriju 11-3, uz četiri gola ZlatkaHorvata, te poveli 21-18. Gosti su se ipak vratili, dvije minute prije kraja došli su na minus jedan (24-25), ali igrači Zagreba ipak su smogli snage za veliku pobjedu.

Kod Zagreba Zlatko Horvat i SandroObranović zabili su po 6 golova, a LukaStepančić i IlijaBrozović po 4, dok je FilipIvić upisao 10 obrana. U momčadi Kiela Palmarsson, Sprenger i Vujin postigli su po 4, a Duvnjak 3 pogotka.

U sljedećem kolu, 5. listopada, Zagreb gostuje kod Paris Saint-Germaina.