MANDŽO UBLAŽIO PORAZ / Potop na Mestalli: Valencia u 13 minuta srušila Atletico

Valencija je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa 17 bodova, Barcelona je druga s bodom manje, ali i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Atletico Madrid sa 14 bodova.

4.10.2014.
18:51
AP Images

U derbiju sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na Mestalli pobijedila Atletico Madrida 3-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac MarioMandžukić kojem je to bio drugi gol sezone.

Domaćin je već nakon 13 minuta vodio 3-0 i praktički već tada riješio pitanje pobjednika. 'Šišmiši' su poveli u šestoj minuti nakon autogola Mirande. Minutu kasnije zabio je Andre Gomes, a savršeno otvaranje utakmice za Valenciju zaokružio je NicolasOtamendi postigavši u 13. minuti pogodak za 3-0.

Atletico je u 29. minuti smanjio golom Mandžukića. Tiago je opalio sa 20-tak metara, DiegoAlves obranio, a hrvatski napadač je odbijanac glavom pospremio u mrežu.

Europski doprvak i španjolski prvak se mogao posve vratiti u susret u posljednjim trenucima prvog dijela, no GuilhermeSiqueira je promašio jedanaesterac.

U nastavku utakmice više nije bilo golova. U 89. minuti mrežu je zatresao Atleticov napadač Alessio Cerci, ali rukom zbog čega je dobio drugi žuti i time crveni karton.