ni 33 asa nisu pomogla / Federer opet bio bolji: I Karlović ostalo bez finala Basela

Karlović je tijekom gotovo čitavog susreta sjajno servirao, zabio je čak 33 asa uz 74 posto ubačenih prvih servisa, ali jedan lošiji servis-gem u trećem setu odnio mu je priliku za pobjedu.

25.10.2014.
19:20
Oliver Krato/DPA/PIXSELL

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Baselu, bolji od njega je u polufinalu bio domaći favorit Roger Federer sa 7-6 (8), 3-6, 6-3 nakon sat i 42 minuta igre.

Bio je ovo 13. međusobni susret Karlovića i Federera i 12. pobjeda velikog Švicarca, a do nje je stigao velike borbe.

U prvom setu nije bilo "breakova" iako su oba igrača imala "break-lopte". Karlović je u četvrtom gemu bio suočen sa 0-40, ali iz te se situacije izvukao odličnim servisima, da bi kod 4-4 on stigao do prilike za oduzimanje servisa Federeru, ali je loše reternirao u toj situaciji.

U "tie-breaku" Karlović je prvi stigao do prednosti, ali taj "mini-break" nije uspio zadržati. Karlović je imao dvije set-lopte, ali obje na servis Federera, te nije stigao do prave prilike, dok je Federer iskoristio svoju drugu set-loptu odlično vrativši servis Karloviću koji je potom promašio volej.

Karlović je u drugom setu servirao gotovo savršeno, u svojih je pet servis-gemova zabio čak 13 aseva, a izgubio je samo tri poena. Usto je kod svog vodstva od 4-3 uspio oduzeti servis Federeru. S nekoliko odličnih poteza stigao je do 15-40, a posao je dovršio retern-winnerom.

Ključnim se pokazao četvrti gem trećeg seta kada Karlović nije uspijevao ubaciti prvi servis, a Federer je ponuđenu priliku iskoristio i ostvario "break" bez izgubljenog poena.

U svom devetom uzastopnom finalu u Baselu Federer će igrati protiv Belgijanca Davida Goffina koji je u prvom polufinalu nadigrao Bornu Ćorića sa 6-4, 3-6, 6-3 nakon dva sata i pet minuta borbe.