predvode utrku / Marseille preokretom protiv Bordeauxea prestigao PSG na vrhu

Nogometaši Olympique Marseillea vratili su se na vrh francuskog prvenstva nakon što su u dvoboju 14. kola na Velodromeu pobijedili Bordeaux 3-1.

24.11.2014.
8:53
AP Images

OM je gubio 0-1, no uspio je preokrenuti rezultat postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice. Bordeaux je poveo u 55. minuti golom Thomasa Tourea, no pet minuta kasnije izjednačio je Mario Lemina. U 85. minuti je Andre-Pierre Gignac doveo Marseille u vodstvo, a pobjedu domaćina potvrdio je Michy Batshuayi u 89. minuti. Gignac je postigao već 11 golova ove sezone čime se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca s napadačem Lyona Alexandreom Lacazettom.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice. Montpellier je pobijedio Toulouse 2-0, dok su Nantes i St. Etienne odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Marseille sa 31 bodom, PSG je drugi s bodom manje, a treći je Lyon sa 27 bodova. Bordeaux je ostao četvrti sa 24 boda.