Arsenal do sigurne pobjede / Chelsea i City slavili, Lampard četvrti strijelac svih vremena

Hrvatski napadač Nikica Jelavić igrao je do 74. minute za Hull, te je imao jednu priliku, u 35. minuti glavom je pucao pored gola.

13.12.2014.
20:56
Nick Potts/Press Association/PIXSELL

U 16. kolu nogometnog prvenstva Engleske vodeće momčadi Chelsea i Manchester City upisali su u subotu pobjede, dok je Southampton poražen četvrti puta zaredom.

Chelsea je na domaćem terenu pobijedio Hull City sa 2-0 golovima Edena Hazarda (7) i Diega Coste (68). Hrvatski napadač Nikica Jelavić igrao je do 74. minute za Hull, te je imao jednu priliku, u 35. minuti glavom je pucao pored gola.

Manchester City je u gostima dobio Leicester 1-0 pogotkom 36-godišnjeg Franka Lamparda u 40. minuti.

West Ham je odigrao 1-1 protiv Sunderlanda, te je na visokom četvrtom mjestu.

Southampton, koji je odlično krenuo u novu sezonu, polako posustaje, upisao je četvrti poraz zaredom, izgubivši od Burnleyja 0-1, a strijelac je bio Ashley Barnes (73).

U zadnjem subotnjem dvoboju 16. kola Engleske lige, Arsenal je na svom Emiratesu slavio protiv Newcastlea s 4-1 i sedmom pobjedom ove sezone ostao u utrci za vrh ljestvice.

Arsenal je lako došao do pobjede pogocima Oliviera Girouda (15,58) i Santi Cazorle (54,89pen), dok je pogodak za Newcastle United postigao Ayoze Perez Gutierrez (63). Vodi Chelsea s 39 bodova, Manchester City ima 36, Manchester United 28, a Arsenal je sada šesti s 26 bodova.