'KRALJEVI' U LOVU NA NASLOV / Real bez problema stigao do finala SP-a

Bila je to Realova 21. uzastopna pobjeda ove sezone u svim natjecanjima i do svjetskog rekorda brazilske Coritibe 'Los Blancosima' nedostaju još tri pobjede.

17.12.2014.
7:12
AP
VOYO logo

MARAKEŠ - Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u polufinalnom ogledu u Marakešu deklasirali meksički Cruz Azul 4-0 (2-0).

Aktualni europski prvak je tako opravdao ulogu favorita i rutinski odradio posao protiv prvaka zone CONCACAF. Golove za 'Kraljevski klub' zabili su SergioRamos (15), KarimBenzema (36), GarethBale (50) i Isco (72). Hrvatski reprezentativac LukaModrić zbog ozljede nije nastupio.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se u Marakešu sastaju prvak Južne Amerike argentinski San Lorenzo, te prvak Oceanije Auckland City. Finale i susret za treće mjesto su 20. prosinca u Marakešu.

Real nikada nije bio klupski prvak svijeta. Otkako je 2000. godine startao ovaj turnir 'Los Blancosi' su klupsko SP igrali samo jednom, te iste godine i prošli su neslavno. Real je tada u skupini bio drugi, a potom je u susretu za 3. mjesto izgubio od meksičke Necaxe nakon jedanaesteraca.