aba liga / Cibona i Zadar ostvarili gostujuće pobjede

Cibona je u Sofiji pobijedila Levski sa 74-64 (38-25), te na polovici ligaškog dijela natjecanja ima omjer od 7 pobjeda i 6 poraza i nalazi se na petom mjestu.

21.12.2014.
10:31
Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 13. kola regionalne košarkaške ABA lige u subotu je Cibona u Sofiji pobijedila Levski sa 74-64 (38-25), te na polovici ligaškog dijela natjecanja ima omjer od 7 pobjeda i 6 poraza i nalazi se na petom mjestu, što je iznad očekivanja s obzirom na skroman igrački kadar aktualnog prvaka ABA lige.

Cibona je na poluvremenu imala prednost od 13 poena, a u 27. minuti čak 19 (52-33). No, 33. minuti Levski je stigao na samo tri poena zaostatka (58-55). Ipak, do potpunog preokreta nije došlo i Cibona je upisala pobjedu protiv posljednjeplasirane momčadi ABA lige.

Kod Cibone najbolji su bili Marin Rozić sa 17 koševa i 6 skokova, Damir Markota ostvario je 10 koševa i 10 skokova, a Jure Lalić 13 poena. Levski je predvodio Dimitar Dimitrov sa 14 koševa.

Košarkaši Zadra u susretu su 13. kola regionalne ABA lige kao gosti svladali Metalac iz Valjeva sa 93-87 (18-20, 27-16, 15-18, 17-23; 16-10) ostvarivši tako četvrtu uzastopnu pobjedu.

Zadrani su vodili gotovo čitavim tijekom susreta, a pet minuta prije kraja četvrte četvrtine imali su prednost od devet razlike (72-63). Domaći su ipak uspjeli poravnati na 77-77 tricom Todorovića 25 sekundi prije kraja, a kako Zadar nije bio precizan u svom posljednjem napadu igrao se produžetak.

U dodatnih pet minuta Zadar je krenuo serijom 6-0 i tu prednost više nije ispuštao.

James Brian Florence ubacio je 32 koša za Zadar, a Josip Sobin je dodao 17 poena, 14 skokova i pet asistencija, dok je kod domaćih najefikasniji bio Dušan Kutlešić sa 24 ubačaja.

Zadar je sada osmi na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 6-7, a Metalac 12. sa 4-9.