lampard spasio city / Slatka osveta: Jelavić zabio svom bivšem klubu

Hull City je kod kuće s 2-0 porazio Everton, a Jelavić je postigao drugi zgoditak na utakmici u 43. minuti. Bio je to šesti ovosezonski pogodak Jelavića i "slatka osveta" hrvatskog napadača Evertonu koji ga je olako pustio u Hull.

1.1.2015.
18:27

Bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić zabio je svom bivšem klubu Evertonu, Manchester City je teškom mukom pobijedio kod kuće Sunderland, dok je Arsenal poražen u novogodišnjem, 20. kolu Engleske lige.

City se jako mučio sa Sunderlandom, iako su "Građani" bodili s 2-0 pogocima Tourea i Jovetića, no gosti su od 68. do 71. minute uspjeli izjednačiti. U 73. minuti "ukazao" se vremešni Lampard i ostavio City u utrci s Chelseajem za vrh.

Arsenal je stradao kod Southamptona (0-2), Mane i Tadić su nakon smušenih reakcija obrane "topnika" donijeli domaćinu vrijednu pobjedu, koja je mogla biti i puno veća da se igrači Southamptona nisu ispromašivali. Liverpool je bez učešća Dejana Lovrena još jednom razočarao odigravši kod kuće 2-2 protiv "fenjeraša" Leicestera i to nakon što su Redsi pogocima Gerarda iz penala vodili s 2-0, dok niti Niko Kranjčar nije bio u sastavu QPR-a, koji je doma odigrao 1-1 s Swanseajem.

U prvoj utakmici 20. kola Engleske lige Stoke City i Manchester United su odigrali 1-1, pa su gosti propustili priliku približiti se vodećima Chelseaju i Manchester Cityu. U uzbudljivoj "novogodišnjoj utakmici" obje momčadi su propustile veliki broj prilika, no ostali su samo na po jednom postignutom zgoditku. Stoke je poveo već u 2. minuti kada je nakon kornera udarac glavom Petera Croucha Ryan Shawcross proslijedio u mrežu, a United je izjednačio u 26. minuti na sličan način. Također nakon kornera Michael Carrick je pronašao Kolumbijca Radamela Falcaa kome nije bilo teško iz blizine pogoditi mrežu. United na trećem mjestu sada ima 37 bodova.

Manchester City je drugi na ljestvici s istim brojem bodova kao i vodeći Chelsea, koji kasnije gostuje kod Tottenhama.