finale u Melbourneu / Serena razbila Šarapovu u dva seta i osvojila Australian Open

Sereni (33) je to šesti naslov u Australiji, a ukupno 19. osvojeni Grand Slam turnir čime se na trećem mjestu liste svih vremena izjednačila s Helen Wills Moody. Ispred Serene Williams su na vječnoj listi tenisačica s najviše pobjeda na najvećim turnirima samo Steffi Graf (22) i Margaret Court (24).

31.1.2015.
12:33
AP Images

Prva tenisačica svijeta Amerikanka Serena Williams osvojila je Australian Open pobijedivši u finalu u Melbourneu Ruskinju Mariju Šarapovu s 6-3, 7-6 (5).

Dvoboj dviju prvoplasiranih igračica s WTA liste trajao je sat i 40 minuta, a Serena je relativno lako došla do 16. uzastopne pobjede u međusobnim susretima protiv Šarapove. Na ovoggodišnjem Australian Openu američka tenisačica nije izgubila nijedan set.

U finalu muškog dijela turnira u nedjelju igraju Novak Đoković i Andy Murray.