UZ KONTROVERZNO SUĐENJE / Lazio dobio nervoznu bitku za 'vječni grad'

Bio je to dvoboj visokih tenzija sa dva crvena i sedam žutih kartona u kojem je jedan od najslabijih pojedinaca bio sudac Bergonzi.

4.3.2012.
17:47
AP
VOYO logo

RIM - U jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu, 170. izdanju "Derbyja della Capitale" Lazio je kao gost pobijedi Romu 2:1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sudac je usmjerio utakmice već u sedmoj minuti kada je dosudio jedanaesterca za Lazio i pokazao crveni karton vrataru MaartenuStekelenburgu. Hernanes je sigurno realizirao kazneni udarac za vodstvo 1:0.

Roma je s igračem manje izjednačila u 16. minuti golom FabiaBorinia, a pobjedu gostima donio je StefanoMauri u 61. minuti. U 86. minuti i Lazio je ostao s igračem manje nakon što je isključen LionelScaloni, no Roma u preostalom vremenu nije uspjela osvojiti bod.

Udinese je odigrao bez golova protiv Atalante, Fiorentina je pobijedila Cesenu 2:0, Siena je slavila protiv Caglarija 3:0, dok su Lecce i Genoa odigrali 2:2. U ranije odigranom susretu Napoli je u Parmi pobijedio 2:1.

Na ljestvici vodi Milan sa 54 boda, Juventus na drugom mjestu ima 51, a Lazio na trećem 48 bodova.