uvjerljiv poraz u ledenoj / Kraj snova: Medveščak se oprostio od finala!

U petom susretu polufinala doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu KAC Klagenfurt je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Medveščak 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) i u seriji na četiri pobjede slavio 4-1.

15.3.2012.
21:49
PIXSELL

Medveščak ipak nije uspio izboriti pobjedu i produžiti nadu u plasman u finale EBEL lige.

Premda je trener 'medvjeda' Marty Raymond najavljivao iznenađenje, bez suspendiranih Prpica i Banhama nije išlo.

KAC se još jednom pokazao boljim i iskoristio je već prvu 'meč-loptu'. Gosti su utakmicu prelomili u drugoj trećini tijekom koje su došli do vodstva 3:0 golovima Josepha Tenutea (22:10), Thomasa Kocha (27:30) i Markusa Pirmanna (31:34).

Koncem druge dionice Tomislav Zanoški je vratio tračak nade, a kada je devet minuta prije kraja utakmice Matt Siddall smanjio na 2:3 činilo se da nije sve izgubljeno.

Međutim, KAC je minutu kasnije odgovorio golom Thomasa Hundertpfunda, a potom je Johannes Kirisits golom u praznu mrežu dvije minute prije kraja razriješio sve dvojbe.

KAC će u finalu igrati protiv Black Wings Linza koji također ukupnim rezultatom 4:1 pobijedio Tilija Olimpiju.