DUBOKI NAKLON, MAJSTORE / Hrvat sa dva gola ušutkao Old Trafford!

Sjajnu utakmicu odigrali su u sklopu 35. kola Premiershipa Manchester United i Everton. Dvoboj prepun preokreta završio je 4:4.

22.4.2012.
14:55
PIXSELL

Sjajnu utakmicu odigrali su u sklopu 35. kola Premiershipa Manchester United i Everton. Dvoboj prepun preokreta završio je 4:4, a za izbornika Bilića i navijače hrvatske reprezentacije odlična je vijest da je napadač VatrenihNikicaJelavić dva puta pogodio mrežu branitelja naslova.

U 34. minuti bivši je igrač Hajduka doveo Everton u vodstvo fantastično odmjerenim udarcem glavom kojeg je domaći vratar DeGea mogao samo ispratiti pogledom.

Kao da su bili iznenađeni vodstvom nogometaši kluba iz Liverpoola brzo su ispustili prednost. Golovima Rooneyja, Welbecka i NanijaCrveni vragovi su stigli do uvjerljive prednosti pa se očekivalo kako će rutinirano do tri boda.

Posebno se tako činilo u 69. minuti kada je Rooney drugim pogotkom brzo poništio Fellainijevo smanjenje zaostatka.

Međutim, gosti predvođeni Jelavićem nisu se s time složili. Hrvatski napadač u 83. minuti pogotkom iz voleja je smanjio na 3:4, a veliki povratak Evertona zaokružio je StevenPienaar pet minuta prije kraja.

Otkako je u siječnju stigao na Goodison Park Jelavić je postigao ukupno osam golova, šest u prvenstvu i dva u FA Cupu.

Manchester United nakon ovog susreta vodi na ljestvici sa 83 boda, šest više od Manchester Cityja koji ima i utakmicu manje.