UVJERLJIVA POBJEDA / Juventus ponizio Romu i učvrstio se na vrhu

Potpuni slom gosti su doživjeli u 28. minuti kada je vratar Maarten Stekelenburg u kaznenom prostoru oborio Claudia Marchisia i dobio crveni karton.

23.4.2012.
8:49

U derbiju 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu deklasirao Romu 4:0 i izbio na vrh ljestvice Serie A s tri boda više od Milana. Strijelci za Juve bili su Arturo Vidal (4, 8), Andrea Pirlo (29) i Claudio Marchisio (52).

"Stara dama" je sjajno otvorila utakmicu i već nakon osam minuta je vodila 2:0 golovima Artura Vidala (4, 8).

Potpuni slom gosti su doživjeli u 28. minuti kada je vratar MaartenStekelenburg u kaznenom prostoru oborio ClaudiaMarchisia i dobio crveni karton. Andrea Pirlo nije uspio realizirati jedanaesterac, točnije Fabio Borini je obranio njegov udarac, no Pirlo je odbijenu loptu ipak uspio ugurati u mrežu. U drugom dijelu utakmice Juve je potvrdio uvjerljivu pobjedu golom Claudia Marchisia u 52. minuti.

Juventus vodi na ljestvici sa 71 bodom, Milan ima 68, a Lazio 55. Na četvrtom mjestu je Udinese sa 52 boda, Napoli ima 51, a Roma je šesta sa 50 bodova.