zaigrao i modrić / Genijalni Neymar doveo Barcu do pobjede!

Barcelona je povela u 19. minuti, Iniesta je asistirao Neymaru, koji iz teške pozicije pogađa mrežu. Dosad je 36 Brazilaca zaigralo u Clasicu, a Neymar je prvi koji je zabio u debiju najvećeg španjolskog derbija.

26.10.2013.
20:23
101greatgoals.com

U derbiju 10. kolu nogometnog prvenstva Španjolske, 225. El Clasicu, Barcelona je na Camp Nou pobijedila Real Madrid 2-1, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijeli susret i bio je jedan od najboljih igrača u redovima "kraljevskog kluba". Za Barcu su zabili Neymar (19) i Alexis Sánchez (78), a za Real je bio strijelac Jese Rodríguez (90+1).

Dvije minute kasnije Messi je promašio čistu šansu, a Real je jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imao u 44. minuti. Ronaldo je oštro ubacio, a Khedira sa šest metara puca, ali Valdes brani nogom.

U drugom poluvremenu Real je krenuo puno odlučnije i u 57. minuti Modrić je odlično asistirao Ronaldu, ali njegov udarac brani Valdes. U 72. minuti Benzema sa vrha 16-erca pogađa gredu, a u 78. stigla je kazna za promašeno. Duga lopta Neymara za Alexisa Sáncheza, koji sa 17 metara, okružen sa dvojicom igrača Reala, prekrasnim lobom zabija za 2-0.

Do kraja susreta Real je uspio postići tek počasni gol, i to u prvoj minuti sudačke nadoknade. Ronaldo je poveo kontranapad, a strijelac je bio Jese Rodríguez.