Nastavili pozitivno / Stara dama produžila niz pobjeda na sedam

Prvoplasirani nisu imali problema s protivnikom te su došli do pobjede kojom su nastavili pobjednički niz te se odmaknuli od drugoplasirane Rome.

7.12.2013.
12:42
AP
VOYO logo

U 15. kolu talijanskog prvenstva, susret su odigrali Roma i Juventus.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Juve je kod Rome tražio nastavak niza pobjeda pa je u tome i uspio.

Tako Stara dama sad ima sedam pobjeda zaredom pobijedivši 2:0, a golove su postigli Vidal i Chiellini.

U 13. minuti Juventus je počeo akciju sa svoje polovice terena, a prvu priliku propustio je Vučinić.

U nastavku je lopta stigla do Vidala na petercu, a on je rutinski loptu pospremio u gol.

Bologna nije ugrožavala Buffona, ali pokušaj za izjednačenje imao je Diamanti u 33. minuti, što je ovaj obranio.

Diamanti je još nekoliko puta pucao iz daljine, ali bezuspješno.

Sporna situacija bila je u 36. minuti kad su domaćini tražili igranje rukom Barzaglija, no sudac je na to oglušio.

U drugom poluvremenu Juve je diktirao utakmicom, a prilike su još imali Llorente i Marchisio, čije je udarce zaustavio Curci na vratima Bologne.

No, nije uspio zaustaviti udarac Chiellinija glavom u 91. minuti. Tada je Talijan postavio konačnih 0:2.

Stara dama je sad povećala bodovnu prednost pred Romom te ona iznosi šest bodova.

Bologna je na 18. mjestu i ima samo 12 bodova.