Mesna dijeta sastoji se od proizvoda životinjskog porijekla, kao što su meso, riba, jaja, životinjske masti te mliječni proizvodi s malo laktoze.
Takav način prehrane sadrži mnogo bjelančevine i masnoća, a siromašan je ugljikohidratima. Također,takva dijeta ne sadrži voće i voćne proizvode, a od povrća se konzumiraju gljive, cvjetača, špinat, blitva, kelj, korabica, prokulice, rotkvica, patlidžan, poriluk, mrkva i artičoke.
(FOTO: Pexels)
Mesna dijeta usmjerena je na gubitak masti i povećanje mišićnemase, a ima tri faze. U prvoj fazi, fazi indukcije, dovodimo tijelo dostanja ketoze u kojoj se sagorijevaju masti umjesto šećera i traje dva tjedna.
Nakon toga je faza trajanja u kojoj se u prehranu ubacuju i namirnice s nešto više ugljikohidrata (do 5 grama više po danu), a u trećoj fazi, fazi održavanja, još se više povećava unos ugljikohidrata (još dodatnih 5 grama po danu).
Mesna dijeta nije preporučljiva na duge staze jer može izazvati mnogo loših nuspojava, iako u kratkom roku može pokazati odlične rezultate.