Quiche se može poslužiti kao predjelo, za doručak, ručak ili večeru. Glavnu smjesu za nadjev od vrhnja i jaja nužno je dobro umutiti da bude pjenasta, a sastojke im dodajte po želji. Nadjevi mogu biti raznoliki jer quiche obično podnosi sve . Od povrća poput brokule, špinata, blitve, koprive, poriluka, šparoga, gljiva, sira, mesa, lososa, rakova, školjkaša i drugog.
Tradicionalni francuski specijalitet Quiche Lorraine je i danas najrazvikanija slana pita s nadjevom od dimljene slanine i sira pomiješane s kremom od jaja i vrhnja. Ovo jelo originalno potječe iz ruralnih krajeva Njemačke, odakle je iz srednjeg vijeka došla u Francusku.
Osim s nadjevima, možete eksperimentirati i s raznim vrstama tijesta. Odlučite li se ipak za klasično prhko tijesto, a želite da ono tijekom pečenja ostane ravno, nakon što ga rasporedite u lim za pečenje, pokrijte ga masnim papirom pa na to istresite šalicu suhoga graha. Njegova težina spriječit će da se tijesto neravnomjerno digne.
U šumskom tjednu prijateljice Ana i Snježana odlučile su pripremiti quiche s koprivama i komadićima slanine. Tomislav Špiček ih je savjetovao da pripaze na omjer namirnica u nadjevu, kako slanina, odnosno špek, ne bi preuzeo okus nad koprivama, dok ih je Željka Klemenčić upozorila na najčešću pogrešku kod pripreme tijesta – tijesto ipak na desetak minuta ispecite u pećnici, tek onda dodajte nadjev i ponovo ga zapecite kako bi tijesto ostatlo prhko, a ne ljepljivo.