Osnovne boje soba za djevojčice i dječake i dalje mogu ostati u 'dječjim' bojama (obično ružičasta i plava, u svim nijansama), ali možete koketirati i s bilo kojom drugom nježnijom bojom, idealno po izboru djeteta. Kako je riječ o sobi manje kvadrature, savjetujemo da svakako izbjegavajte tamni kolorit, te da barem jedan zid ostavite u bijeloj boji.
Bez obzira što je dijete krenulo u školu, ono će i dalje imati potrebu za igrom – nikako nemojte iz sobe uklanjati njegove igračke.Za manje dječje sobe djevojčica i dječaka preporučujemo lagan, svijetao namještaj. Police za knjige neka budu zidne (ušteda prostora ispod polica) i uvijek dobro (po potrebi i dodatno) pričvršćene za zid.
Stolica i radni stol neka obavezno budu od laganih prirodnih materijala (jelovina, aluminij, plastika). Ako se odlučite za komode, neka budu niže kako bi ih dijete samo moglo koristiti, idealno postavljene ispod zidnih polica (ušteda prostora).
Od podnih obloga, savjetujemo jednobojan tepih ili nekog maštovitog geometrijskog motiva (savjetujemo da u ovoj djetetovoj dobi izbjegavajte one s realističnim prikazima djetetovih junaka kao npr. Petra Pana, Spridermana ili Barbie). Kako je riječ o sobi manje kvadrature, savjetujemo da geometrijski motivi budu manjih dimenzija, jer veći vizualno smanjuju prostor.
Ako dijete inzistira da se u sobi ipak negdje nađu njegovi dječji motivi, tada se odlučite za zavjese, gdje su manje vidljivi. Isto vrijedi i za posteljinu, ali tada savjetujemo da krevet prekrijete jednobojnim prekrivačem u boji zida.
Bez obzira što je dijete krenulo u školu, ono će i dalje imati potrebu za igrom – nikako nemojte iz sobe uklanjati njegove igračke, već ih stavite u košaru u ugradbenom ormaru (ušteda prostora).
U malenim prostorima će kao stol/radna ploha poslužiti i produžeci širih prozorskih dasaka, a kao dodatni prostor za odlaganje stvari i 'maske' radijatora ravnih ploha.
Sve o uređenju interijera možete saznati i u emisiji InDizajn s Mirjanom Mikulec koju možete pogledati na RTL Sada .