Play ponuda
Play ponuda
REDATELJ PROGLAŠEN NEPOŽELJNIM

"Nacist" izbačen s festivala u Cannesu

Danski filmski redatelj Lars Von Trier izbačen je u četvrtak s filmskog festivala u Cannesu nakon što je dan ranije na konferencije za novinare rekao za sebe da je nacist i simpatizer Hitlera.

M.L./ 19.5.2011. u 12:19
Play ponuda

Upravno vijeće festivala u Cannesu oštro je osudilo izjavu Larsa Von Triera te ga je proglasilo nepoželjnom osobom na festivalu. Redatelj je odmah izbačen s festivala.

"Vijeće duboko žali što je Lars Von Trier iskoristio ovaj forum za komentare koji su neprihvatljivi, ne mogu se otrpjeti i protivni su idealima čovječnosti i velikodušnosti koji su bit postojanja ovog festivala", piše u pripoćenju uprave.

Na konferenciji za novinare u srijedu u povodu predstavljanja svog filma "Melancholia", danski redatelj izazvao je nelagodu kada je izrazio simpatije za Hitlera kojega razumije jer je Izrael prava gnjavaža, a poslijepodne se na zahtjev festivala ispričao.

Sankcija se odnosi na redatelja, ali ne i na njegov film, koji samim time neće biti isključen iz službene konkurencije za nagradu Zlatna palma.

Play ponuda

Više s weba

Pročitajte još

Image
Objavila i dokaz

Sin sesvetskog tajkuna Marijana Šarića kupio Rolex poznatoj influencerici? Zorannah se nakon optužbi odmah oglasila

Play ponuda

Više s weba