Mitski londonski studio Abbey Road, mjesto na kojem su Beatlesi snimili sve ključne pjesme svoje karijere,ipak se neće prodavati, objavili su čelnici EMI-ja.
Izdavačka kuća,u čijem se vlasništvu nalazi Abbey Road,otkrila je kako su odbijene neke iznimno unosne ponude za prodaju te u ovom trenutku pokušavaju pronaći sponzore za renoviranje studija.
"Naš studio već godinama posluje s gubitkom, zbog čega smo napravili planove za njegovu potpunu revitalizaciju. Te planove, međutim, ne možemo ostvariti bez značajne financijske injekcije", stoji u priopćenju EMI-ja.
Potvrđeno je i da je za kupnju Abbey Roada bio zainteresiran i slavni skladatelj Andrew Lloyd Webber, koji je u njemu također stvorio neka od svojih najslavnijih djela.