BAD LIEUTENANT: Never Cry Another Tear (Triple Echo)
Nekoliko rastavljenih akorda i instant prepoznatljivi vokal Bernarda Sumnera bit će vam dovoljni da zavolite Bad Lieutenant, odnosno još jednom se prisjetite zbog čega nikad nećete prestati voljeti New Order i Joy Division.
Prvijenac novog Sumnerovog benda svojevrsno je ljubavno pismo Manchesteru s čijih nam se stranica smiješe Oasis, Stone Roses, Happy Mondays, Doves i svi oni prekrasni frikovi koji su u jednom trenutku taj vječno oblačni grad pretvorili u najsjajnije svjetlo britanske rock scene.
Najsličniji guitar-popu s posljednjih albumaNew Ordera (što i ne čudi pošto je tu, uz Bernieja i Phila Cunninghama, na nekoliko pjesamai bubnjar StephenMorris), "poručnici" zahvaljujujući drugom vokalu, onom mlađahnog Jakea Evansa, tu i tamo postanu glazbeni klonovi braće Gallagher. U tim trenucima naše će oduševljenje malo splasnuti, no ubode tipa "Sink Or Swim" i "Summer Days" krasi ista ona magija kojom nas je Bernard Sumner začarao jošu danima kada nam je, zajedno s neprežaljenim Ianom Curtisom, pričao o "ljubavi koja će nas na kraju ipak rastaviti".
"NeverCry Another Tear" iznimno je diskografsko predstavljanje benda za koji se iskreno nadamo da neće ostati samo na razini još jednog od brojnih off projekata ovog živućeg indie rock spomenika.
BON JOVI: The Circle (Universal)
"Rokali smo jako", riječi su kojima je Richie Sambora najavljivao novi album Bon Jovija, no zaboravio je spomenuti da će po tko zna koji put napraviti remake 80's bestselera "Slippery When Wet" i "New Jersey".
Krađu od sebe samih opraštamo im već godinama pa ćemo tako učiniti i ovaj put, pogotovo jer su "Work for the Working Man" i "Brokenpromiseland" sasvim neznatno slabije od hitova koje su toliko željele kopirati.
Pokušavajući istu stvargadno su krahirale "Bullet" i "Love's the Only Rule", a ništa bolje nije prošla ni "When We Were Beautiful", neostvarena želja za snimanjem glazbeno kompleksnije pjesme.
Ukratko, očekivali smo probavljiv album, a Bon Jovinisu razočarali većsu nam ga i isporučili. Nakon tolikih godina na scenitopredstavlja sasvim solidno postignuće.
LADY GAGA: The Fame Monster (Universal)
Velika glazbena prijevara i dalje je prva asocijacija na sve što radi kontroverzna Lady GaGa.
Skandali i jeftina šokiranja (ima penis/nema penis, golotinja u spotovima, ispadanje sisa na stageu...) za plavokosu su Njujorčanku učinili ono što njene pjesme nikad ne bi uspjele - pretvorili je u zvijezdu. Bez takvog talenta za medijsko manipuliranje, GaGine poskočice poput "Poker Face" i "Paparazzi" gotovo da ne bismo ni primijetili.
Prošireno reizdanje debitantskog albuma na dodatnom disku donosi osam novih pjesamapisanih i raspoređenihslijepo se pridržavajući pravilnika o"izradi tržišno isplativog proizvoda".
Obavezni zvjezdani duet odrađen je uonemoćaloj"Telephone"uz pomoć Beyonce, "Speachless" je trebala pokazatidrugu, nježniju stranu američke pjevačice, a za svaki slučaj uvrštena je i "Alejandro", čisto ako bude mogućepreoteti pokojeg obožavateljaNelly Furtado.Kada bineka od tih pjesama bila vrijedna spomena, bilo bi super, no ovako je "The Fame Monster"tek otužni pokazateljglazbenelakovjernosti i sve veće izgubljenosti mainstreama.