Strane su se počele dijeliti već na samom početku suđenja u Virginiji za koje je "zaslužan" glumac Johnny Depp nakon što je tužio bivšu suprugu Amber Heard zbog klevete iznesene u članku objavljenom u The Washington Postu 2018. godine. U to vrijeme su društvene mreže "gorjele", pogotovo Twitter, a velika većina napada je bila usmjerena na 36-godišnju teksašku glumicu. Tom se povodom oglasila organizacija Bot Sentinel oko jedne od najgorih slučajeva "cyberbullyinga".
Upravo je ta organizacija napravila istraživanje o svim napadima na Amber Heard, ali i onima koji su je branili na popularnoj društvenoj mreži Twitter. Stručnjaci koji su sudjelovali u istraživanju su analizirali više od 14.000 tweetova uz koje su bili hashtagovi #AmberHeardIsAnAbuser i#AmberHeardIsALiar.
"Primijetili smo da je riječ o jednom od najgorih slučajeva cyberbullyinga i uhođenja na internetu koje smo ikad vidjeli, a koje je provodila grupa korisničkih računa na Twitteru", stoji u izvješću organizacije Bot Sentinel. Inače, gotovo četvrtina tih profila na Twitteru je napravljena u posljednjih sedam mjeseci.
Isto tako, iz organizacije su poručili kako nije samo Heard bila meta ljudi koji su branili Deppa, već i sve osobe koje su stale u obranu glumice. Do koje granice abnormalnosti to ide, svjedoči informacija po kojoj je navodno s lažnog Twitter profila podijeljena fotografija preminulog djeteta žene koja je branila Amber Heard.
Prema istraživanju Bot Sentinela, Twitter nije učinio dovoljno kako bi se "suprotstavio manipulacijama", a time su automatski doveli do kontinuiteta u "zlostavljanju i ciljanom uznemiravanju".