Nagrada publike Balkan Noir za najbolji krimić u 2014. pripala je Hrvoju Šalkoviću, a osim statue kao zaštitnog znaka edicije, Šalkoviću je uručen i ček u iznosu od 75 000 kuna.
Svečanost je održana u sklopu prvog Zagreb Book Festivala, koji je u proteklih tjedan dana okupio vodeće domaće autore i izdavače, ali i uvažene pisce iz Švedske i Turske.
Hrvoje Šalković
Hrvoje Šalković
Nagrada je rezultat glasovanja publike, koja je Šalkovićevom romanu 'Valcer protiv Eintrachta' dodijelila najveći broj glasova, a i sam izdavač je naglasio kako je njegov roman bio najprodavaniji i najčitaniji u konkurenciji. Nagradu žirija i iznos od 20 000 kuna osvojio je Josip Mlakić.
Nakon dodjele ove prestižne i izdašne nagrade održana je i promocija Šalkovićevog novog romana 'Nova mis Čilea', koji bi, barem po prvim reakcijama čitatelja, mogao čak i nadmašiti popularnost prethodnog krimića.
Hrvoje Šalković
Hrvoje Šalković
Riječ je o izuzetno uzbudljivoj kriminalističkoj priči koja se odvija u hrvatskoj iseljeničkoj zajednici u Patagoniji, na jugu Čilea. Šalkoviću je na promociji potporu dala njegova trudna partnerica, splitska glumica Ana Gruica, s kojom poznati pisac uskoro očekuje prinovu.
Bila su tu i mnoga poznata lica iz javnog života, kao što su Petra Nižetić, Sandi Cenov sa suprugom, Lana Pavić sa suprugom Markom i kćeri Larom Bornom, SašaSušec, Milana Vuković Runjić i mnogi drugi.
Upravo se čita
Upravo se čita
Hrvoje Šalković
Hrvoje Šalković