U kutiji se, osim uređaja, nalazi alat za SIM karticu te silikonska zaštitna maska, uvijek dobrodošao dodatak, pogotovo kada je skroz prozirna. Tu je i strujni adapter od 66W koji sve rjeđe viđamo u pakiranjima. Na kraju, tu je i USB-c podatkovni kabel.
Kad je o dizajnu i izgledu ovog pametnog telefona riječ, plastično kućište spaja dvije staklene površine od kojih je jedna jako upečatljiva i zanimljiva. Ova boja koju imamo na testu ima naziv ''crystal silver'', tj. ''kristalno-srebrna''. Stražnja strana telefona ima dijamantni uzorak koji odaje dojam kao da taj detalj možemo osjetiti pod prstima. Vrlo efektno i, moram reći, zanimljiv je to odabir dizajnera u Honoru. Odlična stvar je što takvo rješenje stražnje strane ne ostavlja prostor za otiske prstiju. Po mom mišljenju, jako dobar trik. Pišemo plus za dizajn i dojam!
Na stražnjoj strani smještena su dva okrugla kućišta za kamere. Poprilično su velika i uokvirena s prstenima zlatne boje. Takav dizajn, gledan vodoravno, odaje dojam kao da su na kućištu tamne sunčane naočale okruglih okvira.
Na dnu se nalazi zvučnik i utor za dvije SIM kartice. Nažalost, nemamo mogućnosti proširenja memorije, a bome ni stereo zvuk Jer taj zvučnik koji je na dnu, jedini je zvučnik na Honoru 70.
Plastični okvir je vrlo tanak pa su obje strane Honora 70 zakrivljene i samim time daju dojam elegancije telefona. Naravno, onima koji vole zakrivljene zaslone.
OLED zaslon ima dijagonalu od 6.67 inča i rezoluciju 2400x1080 px s osvježenjem od 120Hz. Vrlo je jasan i s dobrom svjetlinom čak i pri jakom dnevnom svjetlu. Podešavati se može na razne načine, od brzine osvježenja koje može biti varijabilno do temperature boja koja nam diktira dojam koji dobivamo kada gledamo u zaslon.
Na sredini u gornjem dijelu zaslona smještena je selfie kamera od 32 MP koja daje vrlo dobre fotografije i selfie junaci bi mogli biti jako zadovoljni s ovom kamerom.
Glavni set kamera sastoji se od 50 MP ultraširoke koja ima i ulogu makro kamere te glavne 54 MP širokokutne koja ima super osjetljivi senzor i otvor blende f1.9. Tu je i nezaobilazni senzor dubine te bljeskalica.
Ono što je na Honoru 70 zanimljvo jest tzv. Solo mode kojim prilikom snimanja možemo odabrati osobu u kadru koja će biti zasebno snimljena. Takav način snimanja pogodan je za dvojno snimanje za društvene mreže kada nam je potrebna horizontalna i vertikalna snimka. Moram reći, ovo bi moglo biti vrlo korisno današnjim kreatorima digitalnog videosadržaja. a jednim uređajem i jednim snimanjem imati dvije zasebne snimke odmah i bez naknadne videomontaže – neprocjenjivo.
Kamere rade sasvim solidno i prilikom fotografiranja jer veliki otvor blende daje prirodnu dubinsku oštrinu koja čini portretne fotografije vrlo lijepima.
Honor 70 nije pametni telefon samo za fotografiranje i snimanje, on ima solidne performanse za razne stvari poput multitaskinga ili igranja videoigara. Za sve to zadužen je hardver u ovom telefonu. Procesor koji je mozak Honora 70 Qualcommov je Snapdragon 778G plus. Radna memorija ima 8 GB, a memorija za pohranu podataka 256GB.
Sve to pokreće Honorovu verziju Android operativnog sustava kojem je naziv Magic UI, a u Honoru 70 se nalazi verzija 6.1.
Taj operativni sustav je jednostavan i intuitivan za korištenje. Radi fluidno bez obzira na to koliko se telefon optereti raznim aplikacijama. Kako svaki proizvođač ima svog virtualnog asistenta, a prepoznajemo ih po imenima kao što su Siri, Bixby, Celia i sl, u Honoru su tom asistentu nadijenuli pamtljivo ime... YOYO.
U Honoru 70 smještena je baterija od 4800 mAh. Trajanje joj je otprilike dva dana. A odlična stvar je što u pakiranju s telefonom dolazi i punjač od 66 W, dodatak koji je u današnje vrijeme postao neobična stvar u paketu s telefonom. Srećom, Honor i dalje poštuje svoje korisnike pa za korištenje telefona nije potrebno ići u dodatni šoping.