Osim uređaja, ovdje se nalazi malena kutijica s dodatnim elementima za remen. Ispod toga je bežični punjač, i na kraju, upute za korištenje.
Brand Huawei nam je poznat po mnoštvu pametnih uređaja i velikoj raznovrsnosti ponude. No jedan od najpoznatijih i najpopularnijih uređaja je zasigurno pametni sat. Watch GT 3 pro najnoviji je model u Huaweijevoj ponudi. Kao što smo rekli, dva su modela, tj. dvije varijante, od 46 i 43 mm. Ta oznaka nam govori koja je veličina, tj. promjer sata. Veći ima kućište od titana, iznimnog materijala koji svojim izgledom odaje premium dojam. Remen na ovoj verziji je isto od titana, iako postoje još i varijante s remenom od kože ili remenom od fluoelastomera. Dijagonala zaslona je 1.43 inča, a rezolucija 466x466px.
Manji model ima keramičko kućište za koje je potrebno čak 10 dana i 13 procesa poliranja da bi sat dobio finalni izgled. Dolazi s bijelim kožnim remenom ili zaista sjajnim bijelim keramičkim koji uživo izgleda jako lijepo. Zaslon ima dijagonalu 1.32 inča i rezoluciju 466x466px. Oba modela imaju safirno staklo na zaslonu i IP68 otpornost na vodu i prašinu. Zapravo jedine razlike između modela su veličina i boja.
Ono što ove satove čini pametnima su razne fukncije koje imaju i koje korisniku pružaju mnoštvo infomacija. Uz nezaobilazni senzor otkucaja srca, tu je mjerač površinske temperature tijela, mjerač zasićenosti krvi kisikom, barometar, akcelerometar... Zapravo, jako puno raznih senzora i funkcija za kvalitetniji i, po želji korisnika, aktivniji život. Jer kao što smo i naviknuli od Huaweija, Watch GT 3 pro na raspolaganju ima mnoštvo raznih modova za aktivnosti. Jedan od novijih je i ronjenje na dah, tj. praćenje stanja prilikom ronjenja, testiranje mogućnosti ili trening na suhom s vježbama disanja.
Watch GT 3 pro ima i jednu novost. Riječ je o funkciji mijenjenja EKG-a, tj. elektrokardiograma. Ova funkcija je isključivo informativna i nikako se ne smije uzeti kao zamjena za pravi pregled kod specijalista. To i piše svaki put kad se aktivira ta opcija na satu. No zahtijeva posebno odobrenje od nadležnih tjela u Europi jer se može klasificirati kao medicinska oprema, tako onda nije još dobila sva potrebna odobrenja. Za razliku od tehnologije, birokracija, rekao bih, svuda sporo napreduje tako da bi sva odobrenja trebala biti riješena najesen ove godine. I kako to obično biva, po odobrenju, na satu će biti potrebno napraviti ažuriranje i s njim će sat imati sve mogućnosti koje su dostupne.
Na kraju, ostaje nam samo pitanje svih pitanja kada je riječ o pametnim satovima – koliko traje baterija.
Bit ću brutalno iskren i reći, ne znam. Ja sam sat dobio na tjedan dana, danas je baterija na 50%, što znači da je nisam morao puniti. Jendostavnom logikom, ako je baterija nakon tjedan dana ispražnjena za pola, znači da bi puna trebala trajati otprilike dva tjedna. No, kao što sam rekao, nemojte me držati za riječ. Trajanje baterije ovisi od korisnika do korisnika, ovisi i o pozadinama koje su naravno izmjenjive, i kod nekih jasno piše da su veći potrošači energije od ostalih. No u tjedan dana, samo 50% meni je odličan rezultat.