Novosti

Gotovo 800 tisuća gledatelja bodrilo je na RTL-u naše rukometaše u utakmici protiv Crne Gore

U četvrtak, 20. siječnja, napeti dvoboj Hrvatske i Crne Gore u drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva za muškarce 2022. bio je najgledaniji format na svim nacionalnim televizijama u ukupnoj populaciji, kao i u ciljnoj skupini od 18 do 49 godina.

RTL.hr
21.01.2022 14:35

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Crne Gore 32:26 u prvoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva . Iako je Hrvatska ovim porazom drastično smanjila izglede za prolazak u polufinale, u teoriji nada još postoji. Vjerni obožavatelji rukometa jučer su se nadali pobjedi, no unatoč porazu, oni i dalje ostaju biti velika podrška našima, što se vidi i po sjajnim rezultatima gledanosti. Naime, cijeli je prijenos jučerašnjeg dvoboja Hrvatske i Crne Gore pratilo gotovo 700 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji te je udio u gledanosti iznosio visokih 48 posto. Odlični rezultati gledanosti bili su i u ciljnoj skupini od 18 do 49 godina u kojoj je udio u gledanosti dosegao 54 posto.

Hrvatska Crna Gora rukomet

Prvo poluvrijeme završilo je prednošću Crnogoraca, no Hrvati su vjerovali u naše rukometaše pa je drugo poluvrijeme pratilo više od 750 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji, a udio u gledanosti iznosio je 51 posto dok je ciljnoj skupini od 18 do 49 godina taj udio u gledanosti porastao na fantastičnih 58 posto! Najgledaniji trenutak utakmice bio je u početku drugog poluvremena koje je Mirko Alilović otvorio obranom, a Ivan Čupić pogotkom, u tom je trenutku uz program RTL-a slavilo gotovo 800 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji.

Ivan cupic hrvatska rukomet

U emisiji 'Vrijeme je za rukomet' voditelj i sportski reporter Marko Vargek sa svojim je gostima Goranom Špremom, Dragom Vukovićem i Petrom Metličićem raspravljao o svim prilikama i neprilikama koje su zadesile hrvatske rukometaše na terenu sCrnom Gorom. Emisija je bila najgledanija između dva poluvremena kad je uz Vargeka i rukometne legende bilo više od 610 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji, što je udio u gledanosti od 43% dok je najgledaniji trenutak emisije 'Vrijeme je za rukomet' pratilo gotovo 650 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji.

Oštro, Goda, Brkić, Vargek, rukomet

Posljednjanada u pobjedu predHrvatskomje već sutra kad je u 20.30 sati na RTL-u čeka utakmica protiv Danske, a od 19.30 sati u subotune propustite pogledati uvodnu emisiju 'Vrijeme je za rukomet'!