Ovog vikenda samo na RTL-u: Pratite Hrgovićev meč protiv novog izazivača u Las Vegasu!

Ne propustite sjajnu borbu!

RTL.hr
30.11.2021 19:30

Svladavši Marka Radonjića u rujnu ove godine, Filip Hrgović je ostao neporažen u svom 13. (13-0-0, 11 KO) profesionalnom meču te 5. prosinca čeka novog izazivača Emira Ahmatovića, koji će se susresti s hrvatskim teškašem u meču u kojem je ulog Hrgovićev IBF pojas, u prijenosu u noći sa subote na nedjelju u 2.30 sati na RTL-u.

Mjesto eventa je glamurozni Las Vegas, MGM Grand Garden Arena, u borbi koja prethodi glavnom događaju boksačke večeri, meču Haneya i Diaza Jr.

Crnogorac Radonjić preživio je četiri runde protiv Hrgovića, a hrvatski boksač se sada u 14. profesionalnom meču okreće Emiru Ahmetoviću, rođenom u Srbiji, koji boksa pod njemačkom zastavom. Ahmatović je kao amater osvojio nekoliko medalja da bi u svibnju ove godine u Beogradu postao prvak svijeta po GBU (Global Boxing Union) verziji pobijedivši Španjolca Gabrilea Enguema. Ahmatović ima 34 godine (10-0-0, 7 KO) te u svojoj profesionalnoj karijeri još nije poražen. Bio je doprvak Njemačke 2012. u teškoj kategoriji, dok najveći amaterski rezultat bilježi osvajanjem brončane medalje u teškoj kategoriji na Europskom prvenstvu 2013. u Minsku. Zanimljivo je da je Ahmatović svladao prošlog Hrgovićeveg protivnika Radonjića u trećem kolu na AIBA svjetskom boksačkom prvenstvu 2013. godine.