Novosti

Rukomet i dalje vlada: Pobjeda Hrvatske nad Islandom ostvarila je odlične rezultate gledanosti!

Naši borbeni rukometaši ne predaju se tako lako, a to su pokazali u ponedjeljak popodne, 24. siječnja, kad su u Budimpešti ostvarili prvu pobjedu u drugom krugu Europskog prvenstva svladavši reprezentaciju Islanda s rezultatom 23:22

RTL.hr
25.01.2022 14:00

Hrvatska rukometna reprezentacija dramatičnom je završnicom u nevjerojatnoj utakmici pobijedila Island sa samom jednim golom razlike koji je u posljednjih 15-ak sekundi ostvario Ante Gadža . Iako je Hrvatska izgubila šanse za igrom u polufinalu te osvajanjem medalje, svaka utakmica i svaka pobjeda je vrlo važna, a rukometna groznica i dalje ne popušta već se budno prati svaki pokret naših rukometaša na terenu.

Hrvatska - Danska

U prilog tome idu i dalje sjajni rezultati gledanosti, a jučerašnji susret Hrvatske i Islanda pratilo je gotovo pola milijuna gledatelja u ukupnoj populaciji te je udio u gledanosti iznosio odličnih 39 posto! Iako Hrvatska nije najbolje započela utakmicu, situacija se poboljšala u drugom poluvremenu koje je bilo gledanije. Povratak naših rukometaša i srčaniju igru u drugom poluvremenu pratilo je gotovo 6 00 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji, što iznosi visokih 44% udjela u gledanosti. Rezultati gledanosti bili su još bolji u ciljnoj skupini od 18 do 49 godina u kojoj je cijeli prijenos ostvario 43% udjela u gledanosti dok je taj udio u drugom poluvremenu porastao na sjajnih 48 posto. U najgledanijem trenutku uz program RTL-a i našu rukometnu reprezentaciju bilo je više od 620 tisuća gledatelja koji su u sredini drugog poluvremena slavili odličnu Čupićevu asistenciju i pogodak borbenog Tina Lučina s kojim je Hrvatska povela s tri razlike.

Oštro, Goda, Brkić, Vargek, rukomet

Osim prijenosa utakmice, dobre brojke gledanosti drži i RTL-ova sportska 'Vrijeme je za rukomet' koja je najgledanija bila između dva poluvremena, a u tom trenutku pratilo ju je preko 450 tisuća gledatelja u ukupnoj populaciji te je udio u gledanosti bio lijepih 37 posto. Gledatelji su se već naviknuli na voditelja Marka Vargeka te njegove goste i rukometne legende koji svaki put donesu stručne analize situacije na terenu, ali i svježe informacije direktno s prvenstva koje donose RTL-ove reporterke Ines Goda i Maja Oštro.

Hrvatsku sutra očekuje novi dvoboj, onaj protiv Nizozemske, stoga naši rukometaši nemaju vremena za odmor. Uvodnu emisiju 'Vrijeme je za rukomet' ne propustite pogledati sutra od 16.50 sati na RTL-u, a utakmica Nizozemska - Hrvatska na rasporedu je od 18 sati.