'Planet Zemlja' BBC Natural Historyja, nastao je tijekom pet godina i bio je najskuplji dokumentarni serijal koji je BBC naručio te prvi snimljen u visokoj rezoluciji. Osvojio je 4 Emmy nagrade, Peabody nagradu i nagradu Royal Television Societyja, a premijerno je prikazan 5. ožujka 2006. u Velikoj Britaniji, a do lipnja 2007. čak u 130 zemalja. Sjajna serija, koju pripovijeda David Attenborough, ima jedanaest epizoda, od kojih svaka ima globalni pregled različitih bioma ili staništa na Zemlji, a na kraju svake epizode 10 minuta zauzima pozadinski pregled izazova snimanja serije.
Prva epizoda ilustrira putovanje diljem Zemlje i otkriva učinak postupnih klimatskih promjena i sezonskih prijelaza. Tijekom zime na Antarktici, carski pingvini podnose četiri mjeseca mraka, bez hrane, na temperaturama od -70 C. U međuvremenu, dok proljeće stiže na Arktik, polarni medvjedi koračaju tijekom brzog odmrzavanja leda. U sjevernoj Kanadi, 3 milijuna kariba popunjava kopnenu migraciju od 3200 kilometara, dulje od bilo koje životinje, a vukovi ih love tijekom putovanja.
Šume istočne Rusije dom su amurskim leopardima, koji su sa samo 40 jedinki u divljini sada najrjeđa vrsta mačke na svijetu. To je prvenstveno zbog uništavanja staništa, a Attenborough navodi da to "simbolizira krhkost naše prirodne baštine". Međutim, u tropima, džungla koja pokriva 3% površine planeta podržava 50% njezinih vrsta. Ostale prikazane vrste uključuju rajske ptice Nove Gvineje, afričke lovačke pse u njihovoj učinkovitoj potrazi za impalom, slonove u Africi koji migriraju prema vodama delte Okavango, sezonsko cvjetanje života u inače sušnoj pustinji Kalahari i 300.000 migranata Baikal, koje sadrže čitavu populaciju svijeta vrste u jednom stadu.