Ženska vaterpolo reprezentacija
Izvor: Marko Lukunic/PIXSELL
BIT ĆE BOLJE

Hrvatske vaterpolistice teško stradale od moćnih Nizozemki na otvaranju EP-a u Splitu

Vaterpolistice Hrvatske poražene su od Nizozemske 6-22 (0-7, 3-7, 1-5, 2-3) u svom premijernom nastupu u skupini A Europskog prvenstva u Splitu. Hrvatska ženska ekipa je, sasvim očekivano, poražena od vrlo jake Nizozemske, koja je jedan od favorita za naslov. Nizozemke su dominirale, povele s 11-0, a Hrvatska je tek u 13. minuti preko Mateje Skelin postigla prvi gol na utakmici i prvenstvu, da bi potom naše vaterpolistice postigle još dva gola u nizu. Unatoč porazu, raduje činjenica da su Barakudice protiv superjake Nizozemske dale šest golova, a zadnju četvrtinu su izgubile sa samo 2-3. Po dva su pogotka dale Iva Rožić i Jelena Butić, dok je Skelin ostala na jednom pogotku. U prvom susretu skupine Njemačka je s 15-10 svladala Rumunjsku, a Nijemice su sljedeći protivnik Hrvaticama u nedjelju u 17.30 sati u Spaladium Areni. U A skupini su još Grčka i Mađarska, a dalje prolaze prve četiri ekipe.

RTL Sport/ 27.8.2022. u 19:37

DEKE, BOČICE MLIJEKA

Tuga i bol! Obitelji poginule djece u stravičnom napadu u Tajlandu opraštaju se od svojih najmlađih