Izvor: Dubravka Petric/PIXSELL
Hrvatske odbojkašice
BRAVO DJEVOJKE

Trijumf hrvatskih odbojkašica: Donosimo najbolje kadrove s dvoboja koji ih je odveo na Europsko prvenstvo

Hrvatske odbojkašice osigurale su plasman na Europsko prvenstvo iduće godine pobjedom u Osijeku protiv Izraela od 3-2 (25-22, 22-25, 23-25, 26-24, 15-9). U uvodna četiri seta svaki put su se hrvatske odbojkašice našle u startnom zaostatku. U prvom setu Hrvatska je ipak uspjela uhvatiti suparnice u samom finišu prve dionice te je zahvaljujući odličnim servisima Mlinar zaključila uvodni set s 25-22. No, u iduća dva seta Izraelke su bile bolje, dok se neizvjesna borba vodila i u četvrtom. Nekako su Hrvatice ipak uspjele izjednačiti i napokon u petom setu napravile odmak od suparnica te slavile nakon pet setova. U drugom ogledu ove skupine Rumunjke su s uvjerljivih 3-0 bile bolje od Farskih otoka. Na vrhu ljestvice ove skupine A su Rumunjska i Hrvatska s omjerom po 4-1 čime su obje ekipe matematički osigurale plasman na Europsko prvenstvo. U posljednjem kolu Hrvatice gostuju kod Farskih otoka i taj je dvoboj na rasporedu 11. rujna.

RTL Sport/ 7.9.2022. u 23:01

DEKE, BOČICE MLIJEKA

Tuga i bol! Obitelji poginule djece u stravičnom napadu u Tajlandu opraštaju se od svojih najmlađih