Kandidati sociološkog eksperimenta 'Brak na prvu' Doris i Igor posjetili su HaHaHouse, Muzej Smijeha i odlično se proveli. Navedeni muzej Smijeha je u vlasništvu Andree Golubić, kandidatkinje druge sezone sociološkog eksperimenta. Andrea je za RTL.hr otkrila zašto se baš odlučila za muzej te tematike i kako su ona i Mislav danas.
Kako ste došli na ideju za navedeni muzej? Zašto baš smijeh?
Ideja za Muzej smijeha rodila se iz osobne potrebe i želje da u svakodnevicu vratim radost, igru i pozitivu. Primijetila sam koliko nam svima, osobito u posljednje vrijeme, nedostaje smijeha i iskrene zabave. Smijeh je univerzalan jezik, spaja ljude, ruši barijere i ima nevjerojatnu moć iscjeljenja. Kroz rad na sličnim projektima u inozemstvu, posebno u Pragu, shvatila sam koliko su interaktivni muzeji popularni i koliko mogu utjecati na raspoloženje i zajedništvo. Zato sam odlučila stvoriti prostor u kojem će smijeh biti u središtu svega.

Koliko je uspješna posjećenost muzeju?
Već prvog vikenda nakon otvorenja Muzej je posjetilo više od 2.000 ljudi, što nam je bio ogroman poticaj i potvrda da je ovakvo mjesto bilo potrebno Zagrebu. Posjećenost je i dalje odlična – dolaze obitelji, grupe prijatelja, turisti, ali i škole i vrtići. Posebno me veseli što nam se vraćaju i oni koji su već bili, često dovodeći nove ljude sa sobom.

Što vas najviše veseli u tom poslu?
Najviše me veseli vidjeti iskrene osmijehe i čuti zarazan smijeh posjetitelja. Kada netko ode iz muzeja s lakšim korakom, s osjećajem da je barem na trenutak zaboravio brige, znam da smo napravili pravu stvar. Posebno me raduje što Muzej ima i inkluzivnu dimenziju – često nam dolaze osobe treće životne dobi, osobe s invaliditetom i djeca s posebnim potrebama, i svi se ovdje osjećaju dobrodošlo.

Koji dio muzeja je vama najdraži?
Teško je izdvojiti samo jedan dio, ali jako volim našu "Centrifugu života" – tobogan koji simbolično "ispere" stres i vodi u bazen s lopticama. Taj trenutak povratka u djetinjstvo, kad svi zaborave na ozbiljnost i prepuste se igri, uvijek mi izmami osmijeh. Nedavno nam je posjetitelj ispričao kako je došao sa svojim djedom, koji se nije niz tobogan spustio preko 50 godina, i cijeloj obitelji je upravo taj trenutak bio najdojmljiviji.

Što kažu vaši bližnji?
Moji bližnji su mi velika podrška od samog početka. Bilo je, naravno, i sumnji i pitanja, ali sada kada vide koliko ljudi uživa u muzeju, ponosni su i sretni zbog mene. Često dolaze i sami, dovode prijatelje i uvijek pronađu nešto novo što ih nasmije.

Planirate li se još u nekom polju ostvariti što se posla tiče?
Trenutno sam potpuno posvećena Muzeju smijeha i želim ga dalje razvijati, otkriti sve njegove kapacitete. No moja priroda je znatiželjna, nikad ne zatvaram vrata za nove projekte, pogotovo ako su povezani s edukacijom, kreativnošću i pozitivnim društvenim utjecajem. Vjerujem da uvijek ima prostora za rast i nove ideje.

Kako ste ti i Mislav danas?
Mislav i ja smo dobro, podržavamo se i zajedno prolazimo kroz sve izazove i radosti koje donosi ovaj posao i život općenito. On je moj oslonac i najveći motivator.
Pomaže li vam on oko muzeja?
Da, Mislav mi pomaže u svemu, bilo kroz praktične savjete, logistiku ili samo kao netko tko će me nasmijati kad zatreba. Njegova podrška mi je izuzetno važna i zahvalna sam što ga imam uz sebe.

Podsjetimo, Andrea Golubić i Mislav Pajdaković upoznali su se u drugoj sezoni sociološkog eksperimenta 'Brak na prvu', a od prvog dana njihov je odnos bio skladan i odlično su se slagali. Brzo su postali najveseliji i najsložniji par druge sezone sociološkog eksperimenta. Između njih su se rodili prijateljstvo i ljubav te su na na svim ceremonijama ponavljali da je za njih to to. Zanimljivo je da ni Andrea ni Mislav nisu imali mnogo očekivanja na početku 'Braka na prvu' već su se odlučili sudjelovati kako bi stekli novo životno iskustvo.
Propuštene epizode sociološkog eksperimenta 'Brak na prvu' pogledajte na platformi Voyo.