U seriji 'Divlje pčele' lik babe Ljube postao je jedan od onih koje publika ne zaboravlja. Iza nje stoji iskusna splitska glumica Jolanda Tudor, koja je u razgovoru za Gloriju progovorila o svom glumačkom putu, životnim vrijednostima i ulozi koja joj je donijela novu popularnost.
Uloga koja je ponovno skrenula pažnju na nju
Iako iza sebe ima bogatu karijeru, Tudor priznaje da ju veseli što ju je publika ponovno otkrila upravo kroz ovu seriju.
"U vremenu kada su svi zvijezde svojih Instagram profila, veseli me što sam ponovno otkrivena kao 'naša nepoznata glumica', bez dodatnih trivijalnosti. U životnoj dobi u kojoj je važno sačuvati osjećaj mjere, vjerujem da manje doista može biti više", poručila je.
Lik Ljube opisuje kao slojevit i životan, ženu koja je istovremeno i trgovkinja i travarica, ali i netko tko nosi i dobre i loše vijesti. Upravo ta kombinacija čini je bliskom gledateljima.

Djetinjstvo koje ju je oblikovalo
Odrastanje u Splitu ostavilo je snažan trag na njezin karakter i pogled na svijet.
"Odrasla sam u obitelji koja je cijenila poštenje, rad i odgovornost pa su školske i kućne obveze uvijek bile na prvom mjestu. Srećom, Split je u doba mog odrastanja bio grad kakav opisuje 'Daleka obala' kada pjeva o osamdesetima - pun zanimljivih ljudi, glazbe i kreativnih poticaja, ali i bezbrižnog mediteranskog šarma", prisjetila se.
Dodaje kako pamti vrijeme prije turističke gužve, spontanih druženja i večeri koje su trajale do jutra.
Kazalište kao temelj svega
Iako je danas prepoznatljivo lice s malih ekrana, Tudor ističe kako su joj upravo kazališne uloge bile ključne za razvoj.
Svoju ljubav prema glumi potvrdila je još u srednjoj školi, kada je igrala Mercy Lewis u predstavi "Vještice iz Salema", zbog čega je čak dobivala ispričnice za nastavu.
Kasnije je gradila karijeru kroz kazalište, radio i televiziju, surađujući s brojnim istaknutim imenima, ali uvijek ostajući vjerna svom autentičnom izrazu.

Mir pronalazi daleko od reflektora
Iako joj je posao dinamičan i zahtjevan, privatno najviše cijeni mir i jednostavnost.
"U slobodno vrijeme najviše me opušta vrtlarenje jer kontakt sa zemljom donosi mi mir, radost i osjećaj smisla. To je, kažem, najbolji bijeg od svijeta koji često promovira natjecateljski duh i nametljivost."
Dodaje kako joj svakodnevni mali rituali i povratak prirodi pomažu održati ravnotežu.
Atmosfera na setu i ljubav prema poslu
Rad na seriji 'Divlje pčele' donio joj je i nova iskustva, ali i susrete s kolegama.
Atmosferu na setu opisuje kao radnu, ali toplu, ispunjenu humorom i empatijom, uz dozu zdrave samokritike koja je, kako kaže, ključ svakog kvalitetnog projekta.
"Imali smo osjećaj da smo svoji na svome i da tu lakoću i spontanost možemo podijeliti s cijelim svijetom", istaknula je.
'Divlje pčele' na rasporedu su večeras od 20.15 sati na RTL-u. Nova epizoda dostupna je i 24 sata prije emitiranja na televiziji na platformi Voyo.





