Vjenčanje Nikole i Cvite u 'Divljim pčelama' bio je jedan od najiščekivanijih trenutaka sezone i nije razočarao. U predivnom ambijentu, okruženi obitelji, prijateljima i cijelim mjestom, mladenci su izrekli sudbonosno "da" u prizorima koji su dirnuli i najtvrđa srca.
Svi na okupu osim obitelji Ivice Vukasa
Na slavlju su se okupili gotovo svi važni likovi iz mjesta, no jedno je izostajanje bilo itekako primjetno. Jedini koji se nisu pojavili bili su Ivica Vukas te Jakov i Teodora, čime je i na dan slavlja u zraku ostala sjena starih obiteljskih razmirica.
Unatoč tome, atmosfera je bila ispunjena toplinom, smijehom i suzama radosnicama, a mještani su mladence dočekali s iskrenim oduševljenjem.

Vjenčanje bez crkve na imanju obitelji Vukas
Za razliku od tradicionalnih crkvenih ceremonija, Nikola i Cvita nisu se vjenčali u crkvi. Razlog je dobro poznat, Ante Vukas, Nikolin otac, dugogodišnji je član Partije, pa je slavlje održano na imanju obitelji Vukas, u prirodi i intimnijem okruženju.

Glazba, ganga i emocije koje su slomile i najjače
Posebnu emociju donijela je glazba. Lucin suprug Krsto svirao je harmoniku, a slavlje je u jednom trenutku obilježilo i tradicionalno muško skupno pjevanje, ganga, karakteristično za Sinj i Dalmatinsku zagoru 50-ih godina.
Duboki, snažni glasovi, gotovo sirovi u emociji, dali su cijelom prizoru autentičnost i težinu trenutka, slavilo se, ali i osjećalo.

Sestre uz mladenku
Cvitu su u najvažnijim trenucima pratile njezine sestre.
Zora je nosila modru haljinu i s posebnom pažnjom držala Cvitinu vjenčanicu, dok je Katarina bila u toploj narančastoj, unoseći vedrinu i život u cijelu sliku.
Njihova prisutnost bila je tiha, ali snažna, pogledima, dodirima i sitnim gestama pokazale su koliko su povezane i koliko stoje jedna uz drugu.

Kadrovi koji ostaju za pamćenje
Od trenutka kada je Cvita zakoračila prema Nikoli, preko pogleda punih ljubavi i suza, do osmijeha gostiju i zagrljaja nakon ceremonije, svaki kadar nosio je emociju. Ovo nije bilo samo vjenčanje, već trenutak zajedništva, pomirenja i nade, barem na jedan dan.

'Divlje pčele' gledajte od ponedjeljka do petka od 20:15 na RTL-u ili prije svih na platformi Voyo.





