Divlje pčele

Rastuća sumnja Teodore Vukas: 'Ako mu nije bilo bitno, zašto mi onda nije o tome pričao?'

Teodora Vukas, supruga seoskog učitelja Jakova, počinje primjećivati pukotine u prividnom miru, a njezina intuicija govori joj da se iza tragičnih događaja krije priča o staroj, zaboravljenoj ljubavi koja bi mogla uništiti sve

RTL.hr
12.11.2025 15:00

Teodorin nemir doseže vrhunac tijekom naizgled bezazlenog razgovora s njezinim svekrom, Ivicom Vukasom. U pokušaju da je utješi i pohvali njezinu brigu za sina, Ivica izgovara riječi koje, umjesto da smire, pale novi plamen sumnje.

"Hvala ti i hvala što brineš za mog sina, ali to me ne čudi, dobro je izabrao", govori joj Ivica, dodajući rečenicu koja će Teodori odzvanjati u glavi: "Znam kakvi su ljudi iznutra, tako je vidio i tvoje srce."

Teodora, Divlje pčele
Teodora, Divlje pčele FOTO: RTL

Teodora, vođena nemirom, odlučuje izravno suočiti svekra s pitanjem koje je muči, pitajući ga o Jakovljevoj prošlosti i djevojkama koje je imao prije nje. 

"Je li neka cura odavde?" pita ga, a nakon kratkog oklijevanja, postavlja ključno pitanje: "Je l' Katarina?"

Ivičina reakcija je mješavina nelagode i pokušaja da umanji značaj prošlosti. "A  kad su bili mlađi, ali to ti je davna prošlost. Ne zamaraj se time", odgovara joj.

Teodorina sumnja više nije samo slutnja. "Ali ako mu nije bilo bitno, zašto mi onda nije o tome pričao?" pita se, a odgovor koji ne dobiva samo produbljuje njezin osjećaj izdaje.

Teodora, Divlje pčele
Teodora, Divlje pčele FOTO: RTL

Teodora počinje promatrati svaki Jakovljev pokret, svaki pogled upućen prema Katarini. Ono što je prije možda smatrala slučajnošću, sada vidi kao tajne signale i neizgovorene poruke. Sjećanja na njihovu vezu od prije sedam godina, dok je Jakov još živio u Vrilu, sada dobivaju novo, opasno značenje.

Teodora Vukas, Divlje pčele
Teodora Vukas, Divlje pčele FOTO: RTL

Divlje pčele gledajte od ponedjeljka do petka od 20:15 na RTL-u i prije svih na platformi Voyo.

POGLEDAJTE BONUS VIDEO: