Dosje Jarak

Jarak za RTL.hr o 'Zveri', novom slučaju u 'Dosjeu Jarak': 'On je proračunat i monstruozan. Nemaš baš svaki dan plaćenog ubojicu u emisiji'

Nova epizoda 'Dosjea Jarak' pokriva priču o poznatom plaćenom ubojici Sretku Kaliniću, poznatijem kao 'Zver'

RTL.hr
11.10.2025 11:00

Andrija Jarak je za RTL.hr detaljno govorio o najnovijem slučaju. "To je jednostavno strašna priča", ističe Jarak, opisujući Kalinića kao plaćenog ubojicu koji je za novac bio spreman na sve.

Ekipa 'Dosjea Jarak' čak je i dobila priliku posjetiti Sretka u zatvoru te dobiti intervju. Put do Sretka Kalinića nije bio ni brz ni jednostavan. Na pitanje kako je uopće došlo do prilike za razgovor, Jarak sažima strategiju u tri riječi: "Upornost, kombinacija i taktika. Išli smo, tražili smo ljude koji ga znaju. Na kraju smo nekako došli do njega", otkriva Jarak. Ključna prednost, koja im je na kraju i omogućila realizaciju, bila je razlika u pravosudnim sustavima. "Za razliku od Hrvatske, gdje ne smiješ razgovarati sa zatvorenikom, u Srbiji možeš, na našu sreću. I tako je došlo do realizacije toga."

Andrija Jarak, Dosje Jarak
Andrija Jarak, Dosje Jarak FOTO: RTL

Ipak, Jarak posebno naglašava kako je najteži dio posla odradila njegova kolegica, novinarka Marijana Čikić, koja je vodila razgovor s Kalinićem. "Kolegica Marijana je potrošila, rekao bih, dosta vremena, truda i živaca da bi se to realiziralo i na kraju je uspjela. Mogu joj samo čestitati. Bilo je zanimljivo čuti neka njegova razmišljanja. Nemaš baš svaki dan plaćenog ubojicu u emisiji", ističe Jarak.

Na pitanje kakav je Sretko Kalinić nakon mjeseci istraživanja, Andrija Jarak daje sažet, ali zastrašujući opis. "Proračunat, hladan, monstruozan čovjek koji je spreman ubiti drugog čovjeka zbog novca, a ne zbog nekakve osvete ili krivnje. Spreman je na sve. Užasan, užasan lik", zaključuje Jarak.

Inače, iako je djelovao u Srbiji, Kalinić je porijeklom iz Hrvatske, a upravo ga je Zagreb koštao slobode. Uhićen je nakon krvavog obračuna s drugim članom klana, Milošem Simovićem. Nakon što su pucali jedan na drugoga, ranjeni Kalinić završio je u bolnici, a potom je izručen Srbiji gdje služi maksimalnu zatvorsku kaznu. 

Novu epizodu 'Dosjea Jarak' ne propustite 23. listopada na platformi Voyo.