Igra chefova

Helena iz 'Igre chefova' kroz suze posvetila jelo majci: 'Već osam godina nije s nama'

U napetom eliminacijskom izazovu kulinarskog natjecanja 'Igra šefova', kandidati su suočeni s najosobnijim zadatkom do sada. Umjesto demonstracije tehničke vještine i modernih kulinarskih trendova, morali su zaroniti duboko u vlastitu prošlost i na tanjuru oživjeti jela koja su obilježila njihovo djetinjstvo. Bio je to izazov koji je testirao ne samo njihove sposobnosti, već i njihovu hrabrost da podijele najintimnije uspomene, strahove i radosti

RTL.hr
29.04.2026 22:45

Valentina je odlučila pripremiti štrukle u juhi, jelo koje je posvetila svome ocu i korijenima iz Međimurja. "Odrastala sam prebrzo", priznala je kroz suze, dodajući kako joj je kuhanje od malih nogu bilo utočište. "Nadam se da će ovo jelo probuditi u njima nešto što je i u meni budilo kad sam bila mala", rekla je, ističući da je osjetljiva na temu djetinjstva.

Slično emotivno putovanje proživljavala je i Helena, koja je pripremala krpice sa zeljem. "Jelo je posvećeno mojoj mami koja već osam godina nije s nama u ovom svijetu", povjerila se, opisujući kako su krpice bile jedno od omiljenih jela u njezinoj obitelji. Sjećanja na majku dala su joj snagu, iako se tijekom kuhanja borila s velikim izazovima.

Kulinarski show 'Igra chefova' ne propustite od ponedjeljka do srijede u 21.15 na RTL-u ili dan ranije na platformi Voyo.