Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču
pozitivan trend

Grad u okolici Zagreba jedan je od rijetkih iz kojeg ljudi ne odlaze. U čemu je tajna? 'Potrebno je napraviti porezna rasterećenja'

'Moglo bi nam doseliti još između 2 do 6 tisuća stanovnika'

Image
Foto: Emica Elvedji/PIXSELL
RTL Vijesti/ 15.1.2022. u 14:00
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Nakon objave prvih rezultata popis stanovništva prema kojem je Hrvatska ostala bez gotovo 400 tisuća stanovnika u 10 godina, malobrojni su gradovi ili općine koji se mogu pohvaliti da im se povećao broj stanovnika.

Jedan od gradova koji se u tom smislu prosperirao je Sveta Nedelja u okolici Zagreba. 

Prema objavljenim podacima DZS-a, ukupan broj stanovnika Svete Nedelje je 18.307 što je za 248 stanovnika odnosno 1,37 posto više nego ih je bilo po popisu 2011. godine.

Ukupan broj kućanstava je 5.825, od čega je 5.822 privatnih, a popisana je 7.191 stambena jedinica kod kojih je 6.907 stanova za stalno stanovanje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

„Zavidan trend demografskog rasta imamo i duže od 10 godina, no zadnjih nekoliko se on intenzivirao. Po podacima MUP-a brojke se kreću oko 20.000, no po prvim rezultatima popisa je nešto manje. Ipak, i dalje bilježimo pozitivan trend. Nove investicije koje imamo unutar Grada će sigurno pridonijeti tome da će se povećati broj stanovnika u budućnosti. Trenutno imamo 500-tinjak zahtjeva za lokacijsku informaciju što znači da će se u naš grad u budućem periodu doseliti između dvije do 6.000 novih stanovnika, ovisno o njihovim prilikama“, rekao je gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec.

Image
KONAČNA BROJKA

U Hrvatskoj službeno živi 3.888.529 osoba, 10 posto manje nego prije deset godina

Image
KONAČNA BROJKA

U Hrvatskoj službeno živi 3.888.529 osoba, 10 posto manje nego prije deset godina

Naglašava da su napredna infrastrukturna razvijenost, dobra prometna povezanost, sadržaji prilagođeni modernom stilu života i brojne pozitivne politike za razvoj poduzetništva samo neke od prednosti Grada Svete Nedelje zbog kojih se mnogi doseljavaju.

Upravo se čita

Image
Sve im progutao oganj

Branitelj, preživio rak, 3 moždana, sad mu izgorjela kuća: 'Jutros mi unuk kaže: Evo ti dida 10 kuna!'

Nova knjižnica, obnova ulica, biciklističke staze, stipendije za učenike i studente, digitalizacija i brojni zanimljivi sadržaji prednosti su koje privlače mlade obitelji. U novu 2022. godinu Grad je krenuo s realizacijom još jednog EU projekta, nove osnovne škole u Strmcu čija je gradnja započela nedavno, te je ona samo uvod u ambiciozne planove za nove, vrijedne 100 milijuna kuna.

"Naš Grad bilježi demografski rast, a žao mi je što ostatak Hrvatske ima stravičan pad. No, to je samo dokaz da se treba drugačije pobrinuti oko političke slike i da prvenstveno treba srediti gospodarstvo, kao što je to kod nas. Potrebno je napraviti određena porezna rasterećenja u normalnom i zdravorazumskom omjeru što je početna premisa na temelju koje se može graditi napredak", istaknuo je Zurovec.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Sveta Nedelja u svojoj poduzetničkoj zoni privlači i brojne tvrtke, a među ostalima tamo su svoje mjesto našli i Rimac Automobili. 

RTL Vijesti/ 15.1.2022. u 14:00
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Više s weba

Pročitajte još

Image
peti dan reforme smeća

FOTO Inspekcija RTL.hr-a: Smeće u plavim vrećicama ne baca skoro nitko. Teško ih je i kupiti, jedva smo ih našli

Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Više s weba