Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču
UDRUGA ZA PRAVA PACIJENATA

'Sustav nam se raspada pred očima, a ne radi se ništa da se to zaustavi. Pacijentima onemogućen pristup zdrav...

"Naša Udruga posljednjih dana ima enormne pritiske. Javljaju nam se pacijenti koji su u strahu jer im zdravstvena zaštita nije omogućena", tvrdi predsjednica

RTL Danas/ 23.11.2021. u 19:10
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Nekoliko je stvari drugačije nego prošle godine. Jesenski val je stigao ranije nego prošle godine, a lani je KBC Dubrava bila isključivo COVID bolnica. Što je više kreveta zauzeto s COVID pacijentima manje ih ima za druge bolesnike.

S jedne strane otpor, s druge liječnici koji padaju s nogu, a tu su i pacijenti koji su zakinuti za zdravstvenu skrb. RTL-ova reporterka Leona Šiljeg razgovarala je s Jasnom Karačić, predsjednicom Hrvatske udruge za promicanje prava pacijenata.

"Naša Udruga posljednjih dana ima enormne pritiske. Javljaju nam se pacijenti koji su u strahu jer im pristup zdravstvenoj zaštiti nije omogućen", tvrdi predsjednica Karačić.

Image
NOVI MODEL VARAŽDINA

Ravnatelj bolnice za Direkt objašnjava zašto će testirati i cijepljene: 'Kod operacija se generira areosol i virus se prenosi'

Image
NOVI MODEL VARAŽDINA

Ravnatelj bolnice za Direkt objašnjava zašto će testirati i cijepljene: 'Kod operacija se generira areosol i virus se prenosi'

Očekuje li se eksplozija drugih bolesti?

Naglašava kako svaki pacijent u Hrvatskoj ima pravo na zdravstvenu zaštitu i pristup bolnicama. "Zakon o zaštiti već po svojim načelima mora pružiti kontinuiranost liječenja, a to sada vidimo da nije slučaj. Sustav nam se raspada pred očima, a ne radi se ništa da se to zaustavi", kazala je Jasna Karačić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Udruzi se javlja po desetak ljudi dnevno, a nedavno se ta brojka popela i na 20 te svakim danom raste, ističe Karačić. "Tek je u najavi da će se limitirati i svi ostali postupci. Zaista je kritična situacija!", izjavila je.

"Dozvolili smo da nam naraste broj drugih kroničnih nezaraznih bolesti, da nam onkološki bolesnici ispaštaju, da imamo mnogo mrtvih koji nisu COVID pacijenti samo zato što se o njima nitkoo nije brinu. Za to nitko nije odgovarao. Ponavlja se scenarij od prošle godine",dodaje.

Upravo se čita

Image
pretužno

Užasne i šokantne vijesti od obitelji obožavane Ede iz serije 'Miriše na ljubav'

Isto tako Karačić smatra da je prosvjed prije pet dana bilo nešto najgore što nam se moglo dogoditi i da ne razumije kako je moguće da su se i političari uključili u prosvjed. "Kakva je to odgovornost. Zašto se političari nisu pridružili tome da pacijenti ne mogu doći do svojih liječnika nego idu na te manipulacije kako bi pridobili građane", kazala je

RTL Danas/ 23.11.2021. u 19:10
Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Više s weba

Pročitajte još

Image
opasna otrovnica

Poskok ušao u pogon tvrtke u Dalmaciji i ugrizao radnika, no jedna stvar ga je spasila

Imaš priču? Javi nam se!Pošalji priču

Više s weba