ZA BOLJI SAN / Imate problema s nesanicom? Ovi savjeti pomoći će vam da lakše utonete u san

Image
Foto: Thinkstock

Navečer jedva zaspite, a ujutro se uvijek budite umorni i iscrpljeni? Imamo savjete koji će vam u tome pomoći

16.7.2018.
11:30
Thinkstock
VOYO logo

Problemi s nesanicom mogu se javiti zbog različitih načina, ali najčešće je riječ o našim svakodnevnim navikama i njihovom utjecaju na kvalitetu našeg sna u cjelini. Međutim, ima pomoći. Ovi savjeti pomoći će vam da lakše utonete u san, a vaš san bude što kvalitetniji.

1. Odlazak na spavanje uvijek u slično vrijeme

Naše tijelo prilagođava se našoj rutini, što znači da se brzo privikne na raspored spavanja i buđenja. S obzirom na to, bilo bi odlično kad biste na spavanje odlazili uvijek u približno vrijeme - da se vaše tijelo navikne na određeni raspored i tako lakše zaspi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

2. Promijenite svoju prehranu

Da, dobro ste pročitali. Čak i vaša prehrana može utjecati na kvalitetu vašeg sna, a samim time i vašeg zdravlja u cjelini. Posebno izbacite svu hranu i piće koje sadrži kofein, od kave, čajeva pa sve do čokolade. Ove namirnice nemojte konzumirati nakon podneva jer će u protivnom uzrokovati nesanicu, probleme sa spavanjem i iscrpljenost.

Image
Foto: Pixabay
Image
Foto: Pixabay

(FOTO: Pixabay)

Tekst se nastavlja ispod oglasa

3. Nemojte pušiti

Istraživanje koje je provedeno upravo na ovu temu, pokazalo je da pušači imaju četiri puta veći rizik da boluju od nesanice, imaju lošiji san te se ne mogu kvalitetno naspavati.

4. Prozračite sobu prije spavanja

Ako u vašoj sobi nema dovoljno svježeg zraka, to će vam uvelike otežati uranjanje u san. Nekoliko minuta prije spavanja otvorite prozore i prozračite prostoriju, tek toliko da vam uđe svježi zrak koji će vam pomoći da lakše, ali i brže zaspite.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

5. Izbjegavajte gledanje u ekran mobitela ili TV-a

Gledanje u ekran laptopa, mobitela ili TV-a prije spavanja može biti opasno za naše zdravlje, a između ostaloga i za kvalitetu našeg sna. Ono ugrožava zadovoljenje prirodne potrebe za snom, a samim time i naše funkcioniranje tijekom dana. Provjeravanje mailova, poruka ili novosti na Facebooku trebali biste izbjegavati barem pola sata prije spavanja.

Pročitajte još:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Čitaj, prati i komentiraj naše priče i na našoj Facebook stranici Život i stil!

Toma
hABAZIN VS. mAGYAR
Versailles
Senorita 89
Brak na prvu
default_cta
Samit
Još jedna runda
Hell's kitchen
Ljubavna zamka
Pevačica
default_cta
Nado
Otok iskušenja
Obiteljske tajne
Brak na prvu Australija
Cijena strasti
default_cta
VOYO logo