Vaterpolo pravila prilično su jednostavna, kao što je slučaj sa svim najpopularnijim sportovima koji su privlačni masama. Sve u pravilima vaterpola saznajte u nastavku

20.8.2019.
22:17
Nel Pavletic/PIXSELL
VOYO logo

Vaterpolo je najtrofejniji hrvatski sport. Već se godinama ponosimo našim igračima koji se nerijetko vraćaju u domovinu s medaljom oko vrta. Stoga je važno znati, barem osnove pravila vaterpola.
Cilj vaterpola je postići što veći broj golova. Svaka od momčadi sastoji se od sedam igrača, od kojih jedan mora biti vratar.

Vaterpolo pravila nalažu da igra traje 32 minute, nešto kraće u odnosu na druge momčadske sportove zbog težine kretanja u vodi. Te 32 minute podijeljene su na četiri dijela od po 8 minuta.
Vaterpolo pravila govore kako je na početku igre potrebno postaviti loptu na središte bazena, te ona momčad čiji član prvi dopliva do lopte, osvaja prednost za prvi napad na branku protivnika.
Kako vaterpolo pravila nalažu, pobjednik je onaj koji po isteku 32 minute ima veći broj postignutih zgoditaka.
Što se tiče dimenzija bazena, pravila kažu da je minimalna dubina bazena obavezno barem 1,8 metara. Osim toga, širina i dužina pravog olimpijskog bazena moraju biti 33 x 25 metara. U vaterpolskom bazenu ekipe razlikujemo prema boji njihovih kapica.