Kućni ljubimci / Koje sve vrste akvarijskih ribica poznajete i kako ih uzgajati

Image
Foto: www.pixabay.com

Koje sve vrste akvarijskih ribica poznajete, a koje su najbolje za akvarij. Kako uzgajati akvarijske ribice i koje su više zahtjevne a koje manje, čitajte u nastavku

22.10.2018.
22:33
www.pixabay.com
VOYO logo

Navesti ćemo neke vrste akvarijskih ribica koje se nalaze na popisu vrsta koje od vlasnika ne zahtijevaju veliki napor pri održavanju i koje se međusobno dobro podnose. 
Prve dvije vrste akvarijskih ribica čak ne traže grijanje. 

Najvažnije je da ribice redovito hranite i mijenjate im vodu, a svaka dva tjedna potrebno je izmijeniti barem trećinu vode.
Životni prostor akvarijskih ribica treba obogatiti kamenčićima i zelenilom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naravno, kao što pretpostavljate popis započinjemo Zlatnom ribicom koja posebno lijepo izgleda pod svjetlom.
Zlatna ribica je jeftina i zahvalna vrsta koja dobro podnosi sva godišnja doba i to bez grijanja. Može živjeti do 30 godina iako joj je prosječna starost 10-20 godina. Odlično se snalazi u malim akvarijima koji su obično od 25 do 60 litara. Zlatne ribice jedu sve i to u velikim količinama.
Pored klasične riblje hrane možete im dati i komadiće brokule, krastavca, jabuke i kuhane riže.

Glavoč spada u vrste akvarijskih ribica koje najviše vremena provode na dnu akvarija. Tako one drugim ribicama ne zauzimaju životni prostor, a ne traže ni zagrijani akvarij.
Ona čisti alge s kamena i usisava otpadne organizme pa stoga ima i važnu ulogu u održavanju akvarija. Životni vijek joj je oko tri godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Skalar je elegantna slatkovodna ribica koja spada u vrste akvarijskih ribica takozvanih svejeda, a žive na temperaturama između 24 i 29 stupnjeva. Zbog toga trebaju veći i dublji akvarij (do 250 litara, ne manji od 120 litara), a svojim ponašanjem će vam dati do znanja treba li promijeniti vodu ili ne. Dobro se osjećaju ako su ratoborne, a novu vodu im dajte ako se ponašaju previše mirno. Držati ih treba u grupama, a ne pojedinačno. 
Ako žive u akvariju s drugim ribama, potrebno je izbjegavati one koje grickaju peraje (npr. barbusi) i brze plivače.

Tu su još neke vrste akvarijskih ribica kao što su Botia (Chromobotia macracanthus), žuto-narančaste ribice s crnim crtama., koje žive na dnu zagrijanog akvarija (23-28 stupnjeva).
Zatim Black Molly koja se ubraja među najjeftinije i najotpornije vrste. Dobro podnosi početničke pogreške vlasnika akvarija. 
I za kraj, spomenuti ćemo još i ribicu zvanu Neon tetra. Mala ribica koja lijepo svijetli ispod odgovarajuće lampe. Najčešće se ne prodaju pojedinačno nego u jatu, a cijene su im vrlo pristupačne.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Čitaj, prati i komentiraj naše priče i na našoj Facebook stranici Život i stil!

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Brave
Senorita 89
Versailles
Brak na prvu
Samit
default_cta
Tajne vinove loze
Hell's kitchen
Ljubavna zamka
Pevačica
Brak na prvu Australija
default_cta
Pirata i kapitano
Obiteljske tajne
Otok iskušenja
Cijena strasti
VOYO logo